”Facebook” FETÖ'nün 2 'sözde' il imamına 18'er yıl hapis cezası -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

FETÖ’nün 2 ‘sözde’ il imamına 18’er yıl hapis cezası

Bingöl’de FETÖ’nün 2 sözde il imanına 18’er yıl hapis cezası verildi.

FETÖ’nün 2 ‘sözde’ il imamına 18’er yıl hapis cezası
18 Ocak 2018 - 5:06 'de eklendi. 1338 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Bingöl’de FETÖ’nün 2 sözde il imanına 18’er yıl hapis cezası verildi.

Bingöl’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, örgütün ‘sözde’ il imamları oldukları iddiasıyla yargılanan Y.C. ve Z.D.’ye, ‘Terör örgütü yöneticisi olmak’ suçundan 18’er yıl hapis cezası verildi. Aynı davada, 20 sanığa da 2 yıl 2 ay ile 18 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün sözde il imamları olduğu öne sürülen 3 kişinin de aralarında bulunduğu, 11’i tutuklu, 20 sanıklı davaya, bugün Bingöl 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmada, sanıklar ve avukatları hazır bulundu. Duruşmada, son savunmalarını yapan 20 sanığa, 2 yıl 2 ay ile 18 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi. Aynı dosyada, örgütün il imamları oldukları iddiasıyla yargılanan Y.C. ile Z.D.’ye ise ‘Terör örgütü yöneticisi olmak’ suçundan 18’er yıl hapis cezası verildi. (Haber: Mesut Budraç)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER