Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

evde kal

Genç Belediyesinden Corona Seferberliği

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Corona (COVID-19) virüsünün yayılmasına önlemeye yönelik yapılan çalışmalara dair açıklamalarda bulundu.

Genç Belediyesinden Corona Seferberliği
326
24 Mart 2020 - 15:19

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Corona (COVID-19) virüsünün yayılmasına önlemeye yönelik yapılan çalışmalara dair açıklamalarda bulundu.

Tedbirler kapsamında Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekiplerle il genelinde dezenfekte çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Dirik, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlara öncelik verildiğini belirtti.

Bu kapsamda, şehir içi minibüsler, camiler, ticari taksiler, kamu kurum ve kuruluşları ile kamuya açık alanların dezenfekte edildiğini kaydeden Başkan Dirik, şunları söyledi: “İlçemizin sağlığı ve huzuru için halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfeksiyon çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Uzman ekibimizle dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarını yürütürken, Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce oluşturulan ekiple cadde ve sokaklarımızı temizliyor, içme suyu depolarımızın temizlik ve klorlama işlemlerini de ayrıca gerçekleştiriyoruz” dedi.

Dezenfekte çalışmalarının günlük planlı bir şekilde yürütüleceğini kaydeden Başkan Dirik, şunları söyledi: “Bu bağlamda günlük olarak riskler ortadan kalkıncaya kadar işlemler devam edecektir. Yağışların kesilmesiyle birlikte tüm park ve bahçeler ile çocuk oyun alanlarında dezenfekte çalışmalarımıza start vereceğiz.”

DENETİMLER SIKILAŞTIRILDI

İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında faaliyetleri geçici olarak durdurulan işletmelere yönelik denetimlerin sıkılaştırıldığını kaydeden Başkan Dirik, “Zabıta ekiplerimiz, geçici bir şekilde faaliyetleri durdurulan kahvehane, kıraathane, kafeterya, oyun salonları başta olmak üzere genelgede yer alan tüm alanlara yönelik denetimler devam ediyor. Koordineli bir şekilde çalışan ekiplerimiz, saha denetimlerinin yanı sıra vatandaşlarımızdan gelen her ihbarı dikkate alarak çalışmalarını sürdürüyor. Yine marketlerde fahiş fiyat denetimleri ile fırınlar başta olmak üzere üretim sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde hijyen denetimleri sürdürülüyor” diye konuştu.

“HEP BİRLİKTE KURALLARA UYALIM”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bakanlıklarca alınan tedbirlere tüm vatandaşların uyması gerektiğini kaydeden Başkan Dirik, şunları söyledi: “Gerek Sağlık Bakanlığımız Gerekse İçişleri Bakanlığımızca alınan tedbir ve önlemlere her bir vatandaşımızın titizlikle riayet etmesi gerekiyor. Sağlığımızı ve sevdiklerimizi korumak için Sağlık Bakanlığımızca açıklanan tedbirleri harfiyen yerine getirmeli, zaruri haller dışında dışarı çıkmaktan kaçınmalıyız. Her zorluğun üstesinden gelen devletimiz ve milletimiz bu süreci de tedbirli bir şekilde atlatacaktır. Bizlere düşen önlem almak, alınan karar ve tedbirlere uymak.’’


KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.