Çapakçur Gazetesi – Bingöl Haber

Güler: “Bölgeye En Büyük Yatırım, Terörü Bitirmektir”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, “Recep Tayyip Erdoğan, İslam dünyasının baştacı ettiği bir liderdir. Kürtlere en büyük zararı, PKK verdi. İslamiyet’ten önce de, sonra da Kürtlerin bir örf, adet ve gelenekleri vardır. Bu örgüt, bizimle yabancılaşmış bir örgüttür. İçimize girdiler, Kürt adı altında gençlerimizi, insanlarımızı yok ettiler. Memleketimizin kalkınmasını engellediler. En büyük yatırımı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu halkı bu örgütten kurtarmasıdır” dedi.

Güler: “Bölgeye En Büyük Yatırım, Terörü Bitirmektir”
Haber: Mesut Budraç
Haber: Mesut Budraç( [email protected] )
Çapakçur Gazetesi Muhabiri - Gazeteci
521
13 Temmuz 2020 - 13:07

AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, “Recep Tayyip Erdoğan, İslam dünyasının baştacı ettiği bir liderdir. Kürtlere en büyük zararı, PKK verdi. İslamiyet’ten önce de, sonra da Kürtlerin bir örf, adet ve gelenekleri vardır. Bu örgüt, bizimle yabancılaşmış bir örgüttür. İçimize girdiler, Kürt adı altında gençlerimizi, insanlarımızı yok ettiler. Memleketimizin kalkınmasını engellediler. En büyük yatırımı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu halkı bu örgütten kurtarmasıdır” dedi.

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Bingöl’de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Güler, “göreve geldiğimizde, parti binasına girmeden ‘Kuzey İlçeleri’ tabirini partimizde ve toplumumuzda kaldıracağımızı söylemiştim. Hiçbir çalışma arkadaşım, görevli arkadaşlar bu kelimeyi kullanmayacak dedim. Kuzey kelimesi ötekileştiriyor. Genç’i ismiyle hitap edeceksen, diğer ilçeleri de ismiyle hitap edeceksin. Zaza – Kurmanç, Alevi – Sünni dedikodusunu ortadan kaldırdık. İlimizin kimliğini ön plana çıkaracağız. Bu kimlik altında mücadelemizi yapacağız. Tek tip insan olma şansımız yoktur. Böyle bir şeye ihtiyaç da yoktur. Muhalefet de olması lazım, farklı fikirlerin de, görüşlerin de olması lazım ki mücadelenin doğru ve düzgün yürümesi için” dedi.

Güler’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“BELEDİYE BİNAMIZ HIZLA YÜKSELİYOR”

“Bingöl’de Belediye hizmet binamız yükseliyor. Kaba inşaatı 4. kata ulaşmış durumda. Trafiği rahatlatmak için birçok genişleme projesi devam ediyor. Aynı zamanda otopark konusunda da çalışmalar devam ediyor. Bittiği zaman Bingöl merkezinde trafik ve park konusunda ciddi rahatlamalar olacak. Belediye hizmet binamız da bittiği zaman vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verecek. “

“SİYASİ ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ AMA…”

“Sosyal medya hesabında birçok arkadaş menfi konularda eleştiri yapıyor. Ben siyasi konularda sosyal medya hesabımdan gelen eleştirileri ne kaldırıyorum, ne de müdahale ediyorum. Siyasi eleştiriye her zaman elimiz göğsümüzün üzerindedir. Ama iftira boyutundaysa açıklama da yaparız. Kişilik haklarına, ailevi haklara, rencide edici, onur ve haysiyete yönelik yapılan hakaretler de eleştiri olamaz. Bu siyaset de değil, eleştiri de değil, memleket sevgisi de değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konu ile ilgili yapılan çalışma ile ilgili yorumu da bu şekildedir ve bu konu çarpıtılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir konuşmasında sosyal medya platformlarını kapatacağını, dünyadan bizi izole edeceğini ifade etmemiştir. Böyle bir şey söz konusu değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız, dünyanın gıpta ettiği, hele hele İslam Coğrafyasının hayranlıkla izlediği bir insandır ve bu konumda biri ‘kapatalım’ demez. Evladı olan bir babanın mutluluğunu sosyal medyada duyurması ile ilgili paylaşımının altına yapılan yorumlar, hakaretler, iftiralar yapılmaz. Bu kabul edilemez, bu eleştiri değildir. Namusa, iffete, haysiyete laf edeceksin, buna da özgürlük diyeceksin… Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Bu haksızlıktır. Bunlar yakışmıyor. Kim ne eleştiri yapıyorsa metçe kendi adıyla eleştirebilir. Ben hata yapmayan bir insan da değilim, sizden de ayrıcalığım olamaz. Ben bu görevi istediğim zaman da, benim bu kentte bir faydam olsun arzusundaydım. Başka bir hesabım yoktur.”

“HİÇ BİR KAMU KURUM VE KURULUŞUNDAN GEÇİNEN BİR İNSAN OLMADIM”

“Ömrümün bu anına kadar, ticari hayatımda herhangi bir kamu kurum veya kuruluşundan geçinen bir insan olmadım. Bu kurum ve kuruluşlardan ne ben, ne de benim bir yakınım, bir arkadaşım diyemez ki buradan ihale aldı, buradan kadro aldı, ya da bir yere akrabasını yerleştirdi. Biz devletten bağımsız, ticari hayatımızın mücadelesini veriyoruz. Kimseye muhtaç olmadan hayatımızı idame ettiriyoruz. Yönetim kurulundan arkadaşlarımız da burada, onlar da bu durumu biliyor. Başta Baş Valimiz olmak üzere hiçbir kurum müdürüne ikbal, istikbal peşinde koşan bir insan olmadım. Bingöl’ün geleceği için destek olmak amacımız oldu.”

“BİNGÖL İÇİN 9 MİLYONLUK ÖDENEK”

“Dünyayı etkileyen bir pandemi hadisesi yaşanıyor. Bu süreci en iyi idare eden ülkelerin başındayız. Çöktü, yatırımlar durdu, ödenekler durdu diye felaket tellallığı yapıldı. Ancak bunlar boşa çıkarıldı. Sizinle yaptığımız toplantı öncesinde, Fırat Mikro Havzası fonu var, kırsal köylerimiz ile ilgili hizmetlerin yapılması noktasında büyük bir proje vardı. DSİ ile beraber yürütülüyordu. Muhtarımız, bölge müdüründen aldığı bilgiyi bana aktardı. Bu projenin başlatıldığını, Bingöl için 9 milyon lira ödenek verildiğini söyledi. Yatırımlarda hiçbir geri adım atılmadı, mücadele olduğu gibi devam ediyor. Özel İdare, tüm Bingöl coğrafyasını, köylerini etkileyen bir yatırım yaptı. Araç yatırımı yaparak araçlar yenilendi, bu da daha hızlı ve konforlu hizmet demektir. Bingöl’ün hizmetine bu süreçte ciddi bir yatırımdır. Bingöl’e 55 milyon lira, Bingöl merkezde hibe desteği verildi. 55 bin kişiye bu yardımlar yapıldı.”

“KÜRTLERE EN BÜYÜK ZARARI PKK VERDİ”

“Kürtlere en büyük zararı, PKK verdi. İslamiyet’ten önce de, sonra da Kürtlerin bir örf, adet ve gelenekleri vardır. Bu örgüt, bizimle yabancılaşmış bir örgüttür. İçimize girdiler, Kürt adı altında gençlerimizi, insanlarımızı yok ettiler. Memleketimizin kalkınmasını engellediler. En büyük yatırımı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu halkı bu örgütten kurtarmasıdır. Artık gençlerimiz ve halkımız önünü görebiliyor. Hepimiz kaygılı yaşıyorduk, hamdolsun bu Kürtlerin kurtuluşu oldu. Eskiden bu imkanlara sahip değildik. Yanımızdaki Diyarbakır’a bile gidemiyorduk. Diyarbakır’a gitmek için Elazığ üzerinden 350 kilometre yol yapıyorduk. Askerin, polisin vatandaşa bakışı değişti, vatandaşın da güvenlik görevlilerine bakışı değişti. Eskiden jandarmalardan karakollardan izin alarak evlerine erzak alınıyordu, şimdi neredeyse her köyde villalar var. Huzur ve güven geldi.”

“İNSANLAR HAYVANCILIĞA YÖNELİYOR”

“Bugün Bingöl’de yükselen inşaatıyla SÜTAŞ, büyük bir katkı sunacak. İnsanlar ahır, han, ağıl yapmaya başladı. Vatandalar SÜTAŞ’a hazırlık yapmaya başladı. Ovada artık araziler değerlendi, artık arazilere mısır, yonca ekimi yapılıyor. Garip ovası artık yemyeşil… SÜTAŞ ile beraber bunlar daha da canlanacak. Hesaplamalara göre Bingöl’de 10 yılda 50 bin fazla nüfus artışı olacak. Bingöl hep göç veriyordu.”

“KÜRTLER AK PARTİYLE ÖNEMLİ GÖREVLERDE GÖREV ALDI”

“AK Parti hizmet etmemiştir demek, güneşi balçıkla sıvamak demektir. Muhalefet vicdanla yapılması gerekiyor. Hakkı teslim etmek gerekiyor. AK Parti’nin hizmetlerini yok sayarak, hasımane şekilde siyaset yapmak kimseye fayda getirmez. AK Parti’nin içerisinde hep Kürt bakanlar oldu, yöneticiler oldu. Kendi ilimizin insanı olan Cevdet Yılmaz, Mehdi Eker, çok önemli görevler yaptılar. İlk kez Bingöl’den önemli görevler yapan insanlar oldu.

“PKK KÜRTLERE TERS”

“Kürt halkı, toplumu olarak kurtuluşumuz, bir an önce PKK’dan ve vesayetinden kurtulmaktır. Bu örgüt, bizim kimyamıza, yapımıza, dokumuza, kültürümüze ters biri yapıdır. Bu örgütün bağlantıları karanlıktır, zincirleri dışarıdadır. Bu örgüt masum değildir. Bunlar din düşmanlığı yapmaktadırlar. Bunlarda demokrasi, insan hakları yok. Örgüt emirlerine itaat etmedikleri için binlerce insana kıydılar. Bu örgütle aramıza mesafe koymamız lazım. Terörle mücadeleye bizim de destek vermemiz lazım.”

“BAROLAR MARJNAL GRUPLARDAN KURTULMALI”

“Marjinal grupların elinde oyuncak olmaktansa, çok sesliliğin olmasında fayda var. Marjinal gruplar, Türkiye aleyhinde bu birlikleri kullanıyorlardı. Bir vatandaş olarak, baroların marjinal grupların elinden çıkmasını doğal görüyorum. Hukukçu değilim, ancak baro bir zümrenin elinde olmaması lazımdır. Marjinal grupların elinden kurtulmalıdır diye düşünüyorum.”


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Twiterda Engelledin beni HanefiTemmuz 13, 2020 / 4:08 pmCevapla

Ben sizi twiterda sadece eleştirdim hiç bir hakaret yoktu ama beni engellediniz. Yalan konuşmayın.
Eleştiri ve sorularım şunlardı;
1- Neden sürekli malla gibi konuşup dini siyasete alet ediyorsunuz? Malla olmaya niyetliyseniz siyasette ne işiniz var?
2- Reşat Yılmaz mı il başkanı siz mi? Müdür atayan müdürlere sizden daha çok iş yaptıran hatta belediye başkanı atayan birine neden iradenizi teslim ediyorsunuz?

Twiterda Engelledin beni HanefiTemmuz 13, 2020 / 4:10 pmCevapla

Beni engellediğiniz hakaret içermeyen sorularımın devamı;

3- Ayasofyayı ibadete açtığınız için mi müslümansınız? Yoksa liyakatsız alımlara sessiz kaldığınız, hırsızlık ve yolsuzluklara göz yumduğunuz için mi Münafık?

Hangisiziniz?

AnonimTemmuz 15, 2020 / 1:58 amCevapla

iki yüzlü bile değilsiniz kaç yüzlüsünüz ben sayamıyorum.

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.