‘Harekât Kayıp Vermeden, Başarıyla Sona Ersin’

ABD ve Türkiye’nin ‘Barış Pınarı Harekâtı’nda ‘beş günlük ateş’ konusuna mutabakata varmasının ardın İl Genel Meclisi harekâta destek mesajı verdi. İl Genel Meclisi üyeleri, ‘Amacımız bölgemizdeki akan kanı durdurmak, barışı sağlamaktır. Kayıp vermeden, başarıyla sona ermesini diliyoruz.’ mesajı verdi.

Suriye’de güvenli bölge oluşturmak amacıyla başlatılan ‘Barış Pınarı Harekâtı’ devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığında Ankara’da Amerika Birleşik Devletleri (ABD) heyeti ile yapılan görüşmede ‘beş günlük ateş’ konusunda anlaşmaya varıldı. ‘Barış Pınarı Harekâtı’nın başlamasıyla birçok sivil toplum kuruluşu (STK) ve kuruluş Türkiye’nin güvenli bölge oluşturmak maksadıyla başlattığı harekâta destek verdiğini açıklamıştı.

‘beş günlük ateş’ sürecinin başlamasının ardından İl Genel Meclisi, harekâtın kayıp vermeden başarıyla sonlanması temennisinde bulunduklarını açıkladı.

TÜRKİYE’NİN HİÇBİR ÜLKENİN TOPRAĞINDA GÖZÜ YOK

İl Özel İdaresi meclis toplantı salonunda İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Basatemur başkanlığında yapılan toplantıda ‘Barış Pınarı Harekâtı’na destek mesajı verildi. İl Genel Meclisi adına destek mesajını okuyan Başkan Basatemur, ‘‘Türkiye cumhuriyeti, vatandaşlarımız adına sorumluluk almış, halkımızdan vekâlet alarak burada bulunmaktayız. Bildiğiniz üzere ülkemiz yıllardır terörle uğraşmaktadır. Suriye sınırında sürekli vatandaşlarımıza karşı açılan taciz ateşi, atılan havan topları zaman zaman bu olaylardan dolayı vatandaşlarımız şehit olmuştur. Şehit olan vatandaşlarımıza Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet diliyoruz yaralılara acil şifalar diliyoruz şanlı ordumuz sınır ötesinde, Barış Pınarı Harekâtı adı verilen Harekâtı başlatmıştır. Türkiye Cumhuriyeti hiçbir Ülkenin toprağında gözü olmadığı gibi Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumaktadır.

AMACIMIZ BÖLGEMİZDEKİ AKAN KANI DURDURMAK, BARIŞI SAĞLAMAKTIR

Bu bağlamda; Suriye sınırında başlayan ‘Barış Pınarı Harekâtı’nın askerlerimizi kayıp vermeden, başarıyla sona ermesini diliyoruz.   Bu harekât Suriye’nin terörden arındırılmasıdır. Amacımız bölgemizdeki akan kanı durdurmak, barışı sağlamaktır. Allah ordumuzun yardımcısı olsun.  İl Genel Meclis üyeleri olarak tüm kamuoyuna çağrıda bulunuyor, her türlü terör örgütlerini ve destekçilerini amasız, fakatsız lanetliyoruz. Sefer bizim Takdir Allahtan Bu duygu ve düşünceler ile hepinizi saygıyla selamlıyorum.’’ İfadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER:  Solhan’da avluya sığmayan cemaat caddede saf tuttu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.