”Facebook” ‘İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı’ Yapıldı -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

‘İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı’ Yapıldı

Vali Ali Mantı, ‘İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı’na katıldı.

‘İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı’ Yapıldı
18 Ocak 2018 - 4:58 'de eklendi. 253 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Vali Ali Mantı, ‘İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Mantı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Cevat Gün, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantının gündem maddeleri olarak şu konular görüşüldü:

“1- Bingöl İli, Merkezi İlçe, Çayağzı köyü sınırları içerisinde yer alan 134/1 ve 135/1 ada/parsel no’lu taşınmazlar üzerinde Sebze Hali, Mobilyacılar Sitesi ve Toptancılar Sitesi yapımı amacı ile tarım dışı kullanımı için ilgili il müdürlüğümüzce verilen olumsuz görüşe istinaden Gümrük ve Ticaret Bakanlığına Kamu Yararı Kararı düzenlemesi talebine esas olmak üzere Toprak Koruma Kurulunun konu ile ilgili karar alması,

2- Bakanlığımızca sınırları belirlenen Solhan Ovasının Büyük Ova Koruma Alanı ilan edilmesine esas kurul kararının alınması.” (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER