Kanser hastası Çiğdem, ilik bekliyor

Karlıova’lı kanser hastası Çiğdem Akbaba, ilik nakli bekliyor.

Mersin’de yaşayan ve 5 ay önce ilik kanseri teşhisi konan Karlıova’lı Çiğdem Akbaba,. Adana Yüreğir Başkent Hastanesi Hemotoloji Servisi’nde tedavi altına alındı. Akbaba, hayata tutunması ve sağlığına kavuşması için ilik nakli bekliyor. Akbaba ve ailesi donör bulunması için sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı. Akbaba, “Bana ilik donörü olur musun?” diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu.

‘KEMOTERAPİ HAYATI ÇEKİLMEZ BOYUTA TAŞIYOR’

Kendisine ilik kanseri tanısı konulduğunu ifade eden Akbaba, Adana Yüreğir Başkent Hastanesi Onkoloji Servisi’nde kemoterapi tedavisi gördüğünü söyledi. Akbaba, “Bu tedavi yöntemlerinin sonucu olarak ruhsal ve bedensel olarak hayli yıpranmış vaziyetteyim. Kemoterapi uygulaması hem sağlık hemde ekonomik olarak hastanın hayatını çekilmez boyuta taşıyor. Örneğin; saat başı geçirdiğim ateş nöbetlerinden sonra kalp ağrıları ve şimdide nefes darlığı çekiyorum. Tek bir umudumuz var. Oda ilik nakli yapmak. Buda çok basit. Yapmanız gereken bulunduğunuz yerdeki Kızılay’a giderek hastanın adını belirterek (Çiğdem Akbaba) ilik donörü olmak istediğinizi belirtmeniz. Onlar sizden sadece gerekli tetkikler için kan alacaklar” diye çağrıda bulundu.

Çiğdem Akbaba’ya en erken ilik bulunma ihtimali Karlıova ve Varto çevresi köylüleriden olduğu belirtildi. İlik için kan grubunun önemli olmadığı, ilik bağışı yapmak isteyenlerin en yakın Kızılay şubesine başvurarak gönüllü donör olması gerekiyor.

SIRADAKİ HABER:  Su kuyusuna düşen yavru köpek kurtarıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.