‘Kitap Okumak İçin  Özel Zaman Ayıralım’

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney: Boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Sorusuna artık ‘Kitap Okurum’ cevabını vermeyelim. Kitap okumanın boş zaman işi olmadığının farkına varıp kitap okumak için kendimize özel bir zaman ayıralım.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney okul ziyaretleri kapsamında 60. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul ziyareti çerçevesinde ilk olarak okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelen İl Müdürümüz Güney, okulda yapılan çalışmalarla ilgili idarecilerden bilgiler aldı. Daha sonra öğrenciler ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney onlarla bir süre sohbet etti. Okuma saatinde öğrencilerle birlikte kitap okuyan Güney, öğrencilerle yakından ilgilendi.

Güney, öğrencilerle yaptığı sohbette, ‘‘Sevgili Gençler gelin hep birlikte ülkemizde yerleşen yanlış algıları yıkalım. Boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Sorusuna artık “Kitap Okurum” cevabını vermeyelim. Kitap okumanın boş zaman işi olmadığının farkına varıp kitap okumak için kendimize özel bir zaman ayıralım. Okumayı kültür haline getirip davranış biçimine dönüştürelim. Güçlü ve rakipleriyle yarış halindeki bir Türkiye’nin kodlarının, ancak okuyan, okuduğunu anlayan, yorum yapabilen, sorgulayan bir gençlikle mümkün olacağını, madde ve ruha sahip bir gençliğin de ancak okuyarak kendini geliştirebileceğini asla unutmayalım. Kitap okumanın yeri ve zamanı olmaz. Bulduğumuz her fırsatı okumaya ve kendimizi geliştirmeye adayalım” dedi.

SIRADAKİ HABER:  Prof. Dr. Çapak Tercüme-i Burhân-ı Gelenbevî’nin editörlüğünü yaptı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.