Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Mehmet Bürkek: “YARASI OLAN GOCUNUR”

Mehmet Bürkek Köşe Yazısı:
“YARASI OLAN GOCUNUR”

Mehmet Bürkek: “YARASI OLAN GOCUNUR”
Mehmet Bürkek( mehmet.burkek@capakcurgazetesi.com.tr )
660
11 Nisan 2018 - 9:58

Mehmet Bürkek Köşe Yazısı:
“YARASI OLAN GOCUNUR”

 

Hatırlarsanız İlk köşe yazımda yazılacak konular ile alakalı kişilerin dışında hiç kimsenin alınganlık göstermemesi gerektiğini belirterek,  Atalarımızın  “Yarası olan gocunur”  sözünü paylaşmış kimin ne yarası varsa gocunabilir demiştim.

Şimdiye kadar toplumun her kesimi tarafından bilinen konuları ve bire bir yaşadığım konuları dile getirdim. Bu konuları dile getirmeye de devam edeceğim. Yoğunluklu alanım FETÖ olmaya devam edecektir. Yazılarımda bu örgüt ile uzaktan yakından ilgisi olan siyasetçi, bürokrat, iş adamı, memur, esnaf kim varsa nasiplenecek.  Bu nasiplenmede hiç kimseye asla iftira atılmayacak, isim üzerinden gidilmeyecek. Yarası olanlar gocunacak yarası olmayanlar yazılarımı okuyup geçecek.

15 Temmuz öncesine kadar her türlüayak oyunlarını çevirerek, 15 Temmuz sonrası tutuklu bulunan ve şuan dışarıda olan FETÖ üyelerinin birçok kumpaslarına maruz kaldım.FETÖ’nün güçlü olduğu dönemlerde hakkımda davalar açıldı hepsi lehime olumlu bir şekilde sonuçlandı. Şuan ben dışarıdayım onlar içeride ve bir kısmıda hala yargılanıyor.

Bu örgütün siyasi, bürokrasi ve iş adamları ayağının olduğunu bilmeyen yok. Sokaktaki vatandaşın sessizce düşündüğünü ben kağıda dökmeye çalışıyorum. Neden gocunuyor ve tedirgin oluyorsunuz? Görünen o ki FETÖ ile bağlantılı olduğuna inandığım varlıklı İş adamları konusunda yazdığım yazılar kuyruk acısı olan birilerini çok ciddi bir şekilde rahatsız etmişe benziyor. Onlar rahatsız ve tedirgin oldu diye ben yazmaktan asla vazgeçmeyeceğim.

FETÖ ve bağlantılı üyeleri daha düne kadar birçok insana kumpas kurdular. Birçok insanın canını yaktılar. Birçok insana olmadık iftiralar attılar. Birçok insanın yuvasını yıktılar. Onlar kurum kurum dolaşarak milletin ekmeğiyle oynadılar. Kendilerinden olmayan insanlara yaşama hakkı vermediler. Kendileri gibi düşünmeyen insanları süründürdüler.

Dışarıda dolaşan bu varlıklı iş adamları o gün onların içindeydiler. Her fotoğraf karesinde onlar vardı. Her yurt dışı gezisinde onlar vardı. Kendilerinden başka hiç kimse ile alışveriş yapmayan onlardı. İktidar ile araları bozulunca sinsice çalışmalarına devam eden de onlardı. 15 Temmuz darbesinden bir gün sonra ellerine bayraklar alarak meydanlara inenlerde onlar. Bugün para gücü ile kendilerini aklamaya çalışanlarda onlar. Devletin ilgili makamları kimin ne olduğunu çok iyi biliyor.

Bırakın toplumun bildiklerini benim bizzat yaşadığım onlarca olay var. Ben onların yaptıkları gibi yapmam, kimseye iftirada atmam düşüncelerimi yazar geçerim. Yarası olup gocunan kişi veya kişiler köşe yazılarımda kendilerine iftira atıldığını düşünüyorlarsa adli makamlara giderek suç duyurusunda bulunabilirler. Onları destekleyen ve onlar gibi düşünen herkes adli makamlara suç duyurusunda bulunabilir. Ben FETÖ konusunda bugüne kadar yazdığım üç köşe yazımın ve sosyal medya hesabımdakipaylaşımlarımın da arkasındayım.

Alçak FETÖ mensupları tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonucu bir gecede 241 insanımızın şehit edildiğini,  binlerce insanımızın gazi olduğunu ne çabuk unutuyoruz.  Böyle sinsi bir örgütle ilgili veya onların korunup kollanan varlıklı iş adamlarıyla alakalı yazılarım neden birilerini rahatsız ediyor?

Dayısı olmadığı veya derdini anlatamadığı için ihraç olan, ekmeğinden olan insanlara gelince sesi soluğu kesilenler, iş adamları kısmına gelince neden sesini yükseltme ihtiyacı duyuyor? FETÖ ile alakalı yazılarımdan rahatsızlık duyarak sesini yükseltenler bu yapının birer elamanıdırlar. Mevki ve makamı ne olursa olsun bu kişi veya kişiler iyi araştırılmalıdır.

Yazılan yazıları başka taraflara çekme, beni birilerinin adamı gibi göstermeye kalkma kimsenin haddine değildir. FETÖ mensuplarının en iyi yaptığı iş algı operasyonudur. Algı operasyonlarının amacının ne olduğunu çok iyi bilen biri olarak bu tür ayak oyunlarını dikkate dahi almam. Sadece bu ayak oyunlarını yaparak saldıranların birer FETÖ elemanı olarak görür ona göre mücadelemi ederim.

FETÖ ile irtibatlı kişiler istedikleri kadar algı operasyonu yaparak yazdıklarımı başka taraflara çekmeye kalksınlar. Ülkemizi hedef alan FETÖ ve destekçileriyle olan savaşım asla hız kesmeyecek. Onları koruyup kollayan kim varsa benim nazarımda 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde bulunan vatan hainlerinden de zerre kadar farkı yoktur.

Geçmişteki basın açıklamalarıma zahmet ederek bakacak olursanız bu kişilere ve destekçilerine karşı verdiğim savaşı göreceksiniz. Birileri gibi gizli saklı tepki göstermedim. Aleni bir şekilde tüm kamuoyunun gözü önünde tepkimi verdim. Yaşadıklarımı o günün siyasetteki yetkililerine çok net bir dille ifade ettim ve bugün de ifade etmeye devam ediyorum.

Algı operasyonu yaparak devranın döneceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu millet her şeyi net bir şekilde gördü. Hem yaranızın hem de kuyruk acınızın olduğunu çok iyi biliyorum. Yazılarımın içeriği konusunda beni eleştirebilirsiniz ama neden yazdığım konusunda sorgulayamazsınız. Sorguladığınız an kafamda otomatikman bir FETÖ elemanı olduğunuz sinyali yanmaya başlar. Böyle bir durumda ya siz bir FETÖ elemanısınız ya da bir FETÖ elemanının yakınısınız.

Tepki göstererek yazılarımı başka tarafa çekmeye kalkanlar tanıdık simalar oldukları için buradan tekrar sesleniyorum. Adli mercilere başvurarak köşe yazılarımla ilgili şikâyetlerinizi dile getirebilirsiniz. Devletin ilgili makamları sizin bu rahatsızlığınızı zaten görüyor benim bu konuda sizinle ilgili bir şey söylememe gerek yok.

Ülkesini ve milletini seven herkesin FETÖ konusunda net bir duruş sergilemesi gerektiğine inanıyorum. “At izi ile it izi” birbirine karıştırılmadan sonuna kadar mücadele edilmelidir. FETÖ’nün uyuyan hücrelerini tespit etmek için devletimizin soruşturmaları yürüten makamlarına yardımcı olmak boynumuzun borcu olmalıdır.

FETÖ ile mücadelede herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Mevki ve makamı ne olursa olsun hiç kimse soruşturma süreçlerine müdahale etmemelidir.Yapılacak her müdahale bu kişilerin yaptıklarını yanlarına kar olarak bırakacak, Şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak ve kamu vicdanını rahatsız edecektir.

Tüm siyasi partiler FETÖ ile iltisaklı ve irtibatlı olan kişileri veya yakınlarını kendi içinde barındırmamalıdır. Kamuoyu FETÖ ile irtibatlı kişilerin 1. veya 2. derece yakınlarının siyasi partilerin içinde yer almalarını doğru bulmuyor. İktidar partisinin bu konuda daha hassas davranması gerektiğini düşünüyor.

Yapılacak ilk seçimlerde siyasetçiler özellikle FETÖ konusunda halkın bu tür tepkilerine maruz kalabilirler. Siyasetçiler kişilerin işlediği suç kişileri bağlar diyerek işin içinden çıkma yoluna da gidebilirler. Ancak benzer durumda olan kişilerin nasıl elendiğini izah edemezler.  Bu ve benzeri örnekler oldukça çoktur.

Mevcut siyasetçilerimizden beklentim, Sayın Cumhurbaşkanımızın ülke genelinde FETÖ konusunda verdiği savaşın aynısını yerelde de vermeleri yönündedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu mücadelenin her aşamasına hâkim olma şansı yoktur. Ama her türlü bilgiye rahat bir şekilde ulaşan yereldeki siyasetçilerimizin bilmiyorduk, haberimiz yoktu deme şansları da yok. Vesselam…

Kalın sağlıcakla…

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
AnonimNisan 12, 2018 / 9:04 amCevapla

eeeee ne okuduk şimdi

Bingöl yeni mahalleNisan 27, 2018 / 6:12 pmCevapla

Demogoji uzmanı meheme 🙂

KÖŞE YAZARLARI