Miniklerden Çevreye Duyarlılık Etkinliği

‘Sonsuz İyilik Çocuk Platformu’ minik üyeleri Genç ilçesinin Yenişehir Mahallesi’nde çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi.

Genç ilçesi çamlık mevkiinde gelişi güzel bırakılan çöplerin duyarlı vatandaşlar tarafından toplanması haberinin ardından, etkinlikten haberdar olan ‘Sonsuz İyilik Çocuk Platformu’ minik üyeleri, büyüklerini örnek alarak Yenişehir Mahallesi’nde çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. Geçen hafta Çamlık mevkiinde bulunan çöplerin duyarlı vatandaşlar tarafından toplanması sosyal medya da büyük bir yankı uyandırmış ve bu etkinlikte yer alan vatandaşlar büyük bir takdir toplamıştı.

ÇOCUKLAR ABİLERİNİ ÖRNEK ALDILAR

Yaptıkları çalışma ile büyüklerini örnek aldıklarını belirten Sonsuz İyilik Çocuk Platformu Başkanı ve sözcüsü Nisanur Övün şu ifadeleri kullandı.

“Her şey öğretmenimiz Veysel Çeliker’in gazete de yer alan bir haberi sınıfta okumasıyla başladı. Bu haberde Çamlık tarafında biriken çöplerden bahsediliyordu. Birkaç abimizde çöp poşetlerini alarak o çöpleri toplamıştılar. Öğretmenimiz bize resimleri gösterdi. Biz bu haberi çok beğendik. Öğretmenimizden bize çöp poşeti ayarlamasını rica ettik. Öğretmenimiz bize çöp poşetlerini ayarladı ve Cuma günü öğleden sonra önce okulumuzdan başlayarak okulumuzun 10 metre etrafını da içine alan büyük bir temizlik yaptık. Diğer sınıflardan arkadaşlarımızda bize katıldılar. Daha yarım saat dolmadan 10 büyük boy çöp poşeti biriktirdik. Çevremizin bu kadar çöple dolu olduğunu bilmiyorduk. Birebir toplayınca gördük ki çevreye karşı çok duyarsızmışız.”

SIRADAKİ HABER:  “Düşen göktaşı parçalarının değeri ne kadar” sorusunun cevabı belli oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.