”Facebook” Öğretmen ve imamlara “narko rehber eğitimi” -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Öğretmen ve imamlara “narko rehber eğitimi”

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü, Genç ilçesine bağlı köylerde görev yapan öğretmen ve imamlara uyuşturucu ile mücadele kapsamında ‘Narko Rehber Eğitimi’ semineri verdi.

Öğretmen ve imamlara “narko rehber eğitimi”
18 Ocak 2018 - 4:48 'de eklendi. 432 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü, Genç ilçesine bağlı köylerde görev yapan öğretmen ve imamlara uyuşturucu ile mücadele kapsamında ‘Narko Rehber Eğitimi’ semineri verdi.

Bingöl il Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası kapsamında ilçeye bağlı köy okulları ve YBO’larda görev yapan öğretmen ile imam ve Kur’an Kursu öğreticilere uyuşturucu ile etkin mücadeleye destek amaçlı bilgilendirme semineri düzenlendi.

Genç Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi’inde, il Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli Narko Rehber Eğitmeni Eyüp Esergün tarafından birer gün arayla verilen iki seminerde, ‘sağlıklı yaşam’, ‘bağımlılık kavramı’ ve ‘madde bağımlılığı’ konularını anlatarak, önleyici çalışmalar kapsamında okul ve camilerin bağımlılıkla mücadeledeki yeri ve önemi ile bağımlılığın tedavi süreçleri hakkında öğretmen, imam ve Kur’an Kursu öğreticilerine bilgi verildi.

Seminerde konuşan Narko Rehber Eğitmeni Eyüp Esergün, amaçlarının bu tür seminerler ile bireyleri uyuşturucudan uzak tutmak ve uyuşturucuya giden yolları kesmek olduğunu anlatarak, “Bingöl Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak Bingöl geneli aile, öğretmen ve imamlarımıza yönelik yaptığımız eğitimler çerçevesinde Genç ilçemize geldik. Dün burada kıymetli imam ve Kur’an Kursu öğreticilerimizi bugünde siz değerli öğretmenlerimizi davet ederek, sizlere uyuşturucu madde kullanımında ailesel faktörler, madde bağımlısı bireyin davranışları, uyşturucu madde kullanılan çocuğu fark ettiğimizde nasıl hareket etmemiz gerekeceğini ve alacağımız önlemler konusunda özet halinde bilgilendirme yapacağız. İnşallah bu uygulamalar ile sahada güzel sonuçlar alarak gençlerimizi ve çocuklarımızı bu zehirden kurtaracağız” Dedi. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER