”Facebook” Okul Servis Araçlarına Sıkı Denetim -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Okul Servis Araçlarına Sıkı Denetim

Bingöl’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından okul servis araçları denetlendi.

Okul Servis Araçlarına Sıkı Denetim
24 Kasım 2017 - 1:18 'de eklendi. 460 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Bingöl’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından okul servis araçları denetlendi.

Bingöl’de taşımalı eğitim uygulamaları kapsamında bulunan öğrencilere hizmet veren okul servis araçları sıkı denetime alındı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğüekipleri tarafından okula gidiş saatinde belirli güzergâhlarda başlayan denetimlerde, çeşitli köylerden ilköğretim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu okul servis araçları durdurularak, ‘Okul Servis Aracıları İnceleme Formu’ kriterlerine göre incelemeler yapıldı.

Denetimlerde, araçların Karayolları trafik kanunu, okul servis araçları hizmet yönetmeliği ve taşıma yoluyla eğitime erişim yönetmelikleri hükümlerine tam olarak uyup uymadıkları hususlar kontrol edildi. Denetimlerde, mevzuata aykırı tespit edilen eksiklikler ve öğrencilerle birlikte yolcu taşıdığı tespit edilen minibüs şoförlerine gerekli yasal işlemler yapıldı.

Denetimler hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, öğrencilerin evlerinden okullarına, okullarından evlerine güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak üzere yoğun ve sürekli denetimlerin yapılacağını ve herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceğini söyledi.

Engin, “Öğrencilerimizin can ve mal güvenliği bizler için son derece önemledir. Bu önemin farkında olup gerekli sorumluluğu gösteren servis şoförlerimize teşekkür ediyor, aynı titizlik ve duyarlıkların devamını diliyorum. Geleceğimiz teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz okul servis araçlarının görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi bizim için çok önemlidir. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün görevli personellerince üç kurum Koordineli bir şekilde Bingöl’de taşımalı eğitim kapsamında öğrenci taşıma hizmeti veren okul servis araçları denetlendi ve denetimlere devam edilmektedir” dedi.


Bir önceki haberimiz: Barakazi: “Onlar, kutsal görevin temsilcileridir” - Bingöl Haber


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER