”Facebook” Otobüsler Bebek Arabası Alamıyor Mu? -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Otobüsler Bebek Arabası Alamıyor Mu?

Tartışmalara bir yenisi daha eklendi, Bingöl’de halk otobüsü şoförleri ve vatandaşlar arasında bu sefer de ‘bebek arabası’ tartışması yaşanıyor. Şoförler iki bebek arabasından daha fazlasını alamayacağını savunuyor, vatandaşlar ise şoförlerin davranışlarından hoşnut olmadığını söylüyor.

Otobüsler Bebek Arabası Alamıyor Mu?
12 Ağustos 2018 - 23:22 'de eklendi. 1737 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Tartışmalara bir yenisi daha eklendi, Bingöl’de halk otobüsü şoförleri ve vatandaşlar arasında bu sefer de ‘bebek arabası’ tartışması yaşanıyor. Şoförler iki bebek arabasından daha fazlasını alamayacağını savunuyor, vatandaşlar ise şoförlerin davranışlarından hoşnut olmadığını söylüyor.

Şehir içi ulaşımında kullanılan halk otobüsleri yıl içerisinde yenilenmiş, engelliler başta olmak üzere birçok vatandaşın rahat edeceği açıklanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde şehir stadyumu otobüs durağında engelli bir vatandaş el kaldırmasına rağmen otobüs durmamış, olayın fotoğrafı sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı. Bingöl Belediyesi tarafından halk otobüsüne emre itaatsizlikten 2 bin TL para cezası kesilmiş, engelli dernekleri de harekete geçmişti.

Halk otobüsleri ile ilgili yaşanan tartışmalar bir yenisi eklendi. Halk otobüslerinde yaşanan gerginliklerden dolayı gazetemize açıklamalarda bulunan vatandaşlar, otobüs şoförlerinin vatandaşlara karşı tavırlarından hoşnut olmadıkların söyledi.

Bingöl kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi durağından halk otobüsüne bindiğini söyleyen vatandaş, eşi ve iki çocuğu ile halk otobüsüne bindiği ve şoförle yaşadığı gerginliği anlattı: ‘‘doğum hastanesi otobüs durağında halk otobüsüne bindim. Eşim ve iki çocuğum yanımdaydı, iki çocuğumda uyuyordu. Biri bebek arabasına diğeri ise benim kucağımdaydı. Şoför, bebek arabasını kapatmamı söyledi. Eşimin rahatsız olduğunu söylemene rağmen şoför ısrarcı oldu. İki bebek arabasından fazla araba alamayacağını söyledi.’’

Geçtiğimiz günlerde basın mensupları ile bir araya gelen Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye vatandaşların şikâyetleri iletilmiş, Barakazi de konunun takipçisi olacaklarını söylemişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 4 Yorum )

 • Sevdaçavli ;

  Bende çok terbiyesizce söylüyorlar şişer içeren hakarette bulunuyorlar siz verilmişti yeni araçlar geliş e bunlar yaşanmayacaktı belediye sadece milleti kandirip hir kez daha anladık.

  Ağustos 13, 2018 5:20 am
 • Misafir ;

  Bu tur olaylara bende sahit oldum otobus şoforleri o anneleri azarlıyorlar o annelere kuban olasınız

  Ağustos 13, 2018 6:42 am
 • ozlem ;

  Maalesef bebek arabasi buyuk sorun otobuslerimizde .Şimdi de halk otobusu muduru kime danisip nasil bir karar almissa almis ,yazi asmis şoförlere dayanak babinda :Kapatilinca alinabilecekmis.Kapattiktan sonra ne anlami oluyorsa ?Bebek uyuyor mu ,hasta mi ?Kimsenin umurunda degil.Anne bebegi mi tasisin ,arabayi kapatip arabayi mi tasisin…Sosyal hayatta insanin kiymeti bu olmamali bence, once insan diyelim.

  Ağustos 13, 2018 10:57 pm
 • Anonim ;

  benimde ablam bu yaz sicaginda otobus beklemis ve cocuklarin elinde pamuk şeker var diye otobüse alinmais şöför bu şekilde alamayacagini soyleyip devam etmis bu ne biçim zihniyet ve insafsizlik

  Ağustos 15, 2018 3:55 am

Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete