”Facebook” Özsoy: Yurtdışı oyları belirleyici -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Özsoy: Yurtdışı oyları belirleyici

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, 24 Haziran seçimlerinde yurt dışı oylarının belirleyici olduğunu söyledi.

Özsoy: Yurtdışı oyları belirleyici
19 Haziran 2018 - 18:53 'de eklendi. 765 Bingöl Çapakçur Gazetesi

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, 24 Haziran seçimlerinde yurt dışı oylarının belirleyici olduğunu söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dışişleri Komisyonu Üyesi Hişyar Özsoy, yurtdışında olumsuzluklar yaşandığını ama örgütlülük sayesinde bunu aşmaya çalıştıklarını kaydederken, şunları aktardı:

“Yurtdışından gelecek oylar belirleyici olabilir bu seçimler çok kritik. Bir oy bir oydur diyoruz. Kilometrelerce bazen 100 km, 200 km bazen daha fazla yol gidip oylarını kullanıyorlar çok teşekkür ediyoruz. Bu önemli bir seçim sadece Türkiye’yi kim yönetecek seçimi değil, Türkiye’nin siyasal gidişatına yön verecek bir seçim olduğu için bu tarihi seçimde mutlaka gidip oylarını kullansınlar, inşallah muvaffak da olacağız, onları mahcup etmeyeceğiz. Avrupa’da şöyle söyleyeyim oyların yurt dışındaki oyların yüzde 95’nini bulunduğu alanlarda her yerde müşahitlerin Avustralya’dan Kanada’dan Avrupa’ya kadar her yerde vardı. Oyların buraya gelişinde eşlik eden insanlar olacak.”


Bir önceki haberimiz: HÜDA PAR Bingöl’de Miting Düzenleyecek - Bingöl Haber


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER