”Facebook” PAPATYA KOKUSU -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

PAPATYA KOKUSU

KÖŞE YAZISI
Misafir Kalem: Beyza Gültekin
Yazı yayınlanma tarihi: 20.09.2017

PAPATYA KOKUSU
19 Eylül 2017 - 23:35 'de eklendi. 1082 Bingöl Çapakçur Gazetesi

PAPATYA KOKUSU

Siyah renk midir?

Gözünüz görmez, kulağınız duymaz. Ayakta dolanıp durursunuz. Hayata tutunmak için türlü sebebler ararsınız fakat karanlık bir boşluk çıkar önünüze. Kapkaranlık, siyah bir boşluk.

Seveceğiniz kimse, bağlanacağınız bir müzik grubu, izleyebileceğiniz bir film yoktur. Yokluk içinde tek sevdiğiniz şey ise; papatya kokusudur.

Sahi, papatya nasıl bir şey?

Aşina olduğunuz kokunun şeklini bilmezsiniz. Çok acı bir durum gibi gelir bize, fakat siz, o kokuyu alabileceğiniz için şükür edersiniz rabbinize. Her ne kadar karanlık bir boşluk olsa da, koklayabileceğiniz papatya olduğu için minnet duyarsınız yaradana.

Dünya üstünde en küçük problemi sorun haline getiren onca insan var. Elinin kırışması dahi sorundur o’nun için.

Oysa ki insan, üst kademesinde olan insanlara değil de, alt kademesinde olan insanları gözetlemeli ve varlığına şükür etmelidir.

Bu Dünya’da insan kadar değerli bir şey yok iken, bu nimetin değerini bilmeliyiz. Sağır ve kör gibi biz de şükür etmeliyiz.

DÜNYA SONLU. ŞİMDİ YAŞIYOR İSEK DEĞERİNİ BİLMELİ VE İNCE AYRINTILARI KOCAMAN BİR ÇATLAĞA DÖNÜŞTÜRMEMELİYİZ.

Beyza GÜLTEKİN

Rabia Hatun İ.H.L. 10’uncu Sınıf Öğrencisi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER