Parklar Kamera Sitemi ile Denetlenecek

Belediye park ve bahçelerine kamera sistemi geliyor. Hedef park ve bahçeleri güvenilir hale getirmek.

Halkların Demokratik Partisi(HDP) Grup Sözcüsü Aydın Bürçün, belediyeye bağlı park ve bahçelerin güvenlik ve temizlik sıkıntılarını belediye meclisinde gündeme getirdi. Kentpak’ın yeni yapılmasına rağmen oturma ve oyun alanlarının tahrip edildiğini söyleyen Bürçün, akşam saatlerinde parkta aydınlatma sorunu yaşandığını belirtti. ‘‘parkların güvenlik ve temizlik görevlisi yok mu?’’ diye soran Bürçün’e Belediye Başkanı Erdal Arıkan, güvenlik noktasında sorunlarının olduğunu kabul ettiğini söyledi. Arıkan, ‘‘belediye meclisi sorunları konuştuğumuz şeyleri gündeme getirdiğimiz bir yer. Burada dile getirilen her soruna karşı cevap vermek için hazırda beklemiyoruz. Bizim gözden kaçırdığımız durumlar olabilir. Bu sorunları konuşarak çözüme kavuşturacağız.’’ Dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Grup Sözcüsü Ahmet Bukan, park ve bahçe güvenliğini sağlamak için kamera sistemi kurulması önerisinde bulundu.

‘‘Güvenlik personeli noktasında eksiğimiz var. Rağbetin yoğun olduğu parklara personel kaydırıyoruz. Parkların temizliği, yere çöp atma gibi çevre konularında vatandaşa yapacağımız en büyük hizmet bilinç kazandırmak olacak. Her vatandaşın başına bir görevli dikecek halimiz yok. Kentpark ve Kültür parkı gibi vatandaşların yoğun rağbet ettiği parklara güvenlik kamerası uygulatılması için pilot uygulamamız olacak.’’

SIRADAKİ HABER:  PKK’ya ait toprağa gömülü çok sayıda mühimmat yakalandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.