”Facebook” Pilot Üniversite’de Proje Başvurularına Başlandı -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Pilot Üniversite’de Proje Başvurularına Başlandı

Pilot üniversite seçilen Bingöl Üniversitesi bünyesinde kurulan Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi (PİKOM) tarafından belirlenen başlıklarda proje başvuruları başladı.

Pilot Üniversite’de Proje Başvurularına Başlandı
18 Ocak 2018 - 4:56 'de eklendi. 554 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Pilot üniversite seçilen Bingöl Üniversitesi bünyesinde kurulan Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi (PİKOM) tarafından belirlenen başlıklarda proje başvuruları başladı.

2016 yılında Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı “Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma” alanında pilot üniversite seçilen Bingöl Üniversitesi bünyesinde kurulan PİKOM birimi tarafından belirlenen başlıklarda proje başvuruları için ilana çıkıldı. 12 Ocak 2018 tarihinde çağrıya çıkan proje başvuruları, 5 Şubat 2018 tarihine kadar alınabilecek.

“İKİ ANA BAŞLIK ALTINDA PROJE BAŞVURUSU ALINACAK”

“Arı ve Arı ürünleri” ile “Ekonomik Değeri Yüksek Bitkilerin Tespiti ve Değerlendirilmesi” kapsamında üniversiteye aktarılan 2017 bütçesi çerçevesinde şimdilik iki ana başlık altında 13 alt başlıkta proje başvuruları alınacak.

Akademik İhtisaslaşma ve Bölgesel Kalkınma Programını yürüten PİKOM biriminden yapılan açıklamaya göre projede yürütücü olarak yer almak isteyenlerin doktorasını bitirmiş ve Bingöl Üniversitesi personeli olması gerektiği, ancak proje yardımcı araştırmacı ve danışmanların farklı kurum ve kuruluşlardan olabileceği belirtilerek, kabul edilen projelerin süresinin en fazla 36 ay olduğu vurgulandı.

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 5 PİLOT ÜNİVERSİTEDEN BİRİ OLARAK SEÇİLMİŞTİ

Bingöl Üniversitesi, 18 Ekim 2016 tarihinde Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında ’’Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma’’ alanında pilotüniversite seçilmişti. Bu programın temel amacı; bölgenin kaynak donanımına uygun şekilde tarım ve havza bazlı gelir getirici ve istihdam oluşturacak faaliyetlerin havza düzeyinde yaygınlaştırılması, mevcut verimlilik düzeyi ve inovasyon kabiliyetinin artırılması, halkın refah seviyesinin yükseltilmesidir. (Haber Merkezi)


Bir önceki haberimiz: Kongre Merkezinin adı değişti - Bingöl Haber


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER