”Facebook” Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Program Düzenlendi -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Program Düzenlendi

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında, Bingöl Valiliğince Şehit Yakınları, gazi ve gazi yakınları onuruna akşam yemeği programı düzenlendi.

Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Program Düzenlendi
16 Temmuz 2018 - 3:42 'de eklendi. 517 Bingöl Çapakçur Gazetesi

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında, Bingöl Valiliğince Şehit Yakınları, gazi ve gazi yakınları onuruna akşam yemeği programı düzenlendi.

15 Temmuz darbe girişiminin hain emellerini toplumsal bilinçte daima canlı tutmak, o gecenin isimsiz kahramanları ile şehit ve gazilerin aziz hatıralarını anmak amacıyla özel bir işletmede gerçekleştirilen programa Vali Ali Mantı ve eşi Işıl Mantı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Milletvekilimiz Feyzi Berdibek, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, kurum amirleri, STK Temsilcileri, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları katıldı.

Burada konuklara yönelik yaptığı konuşmalarında ‘devlet ve toplum ilişkilerinde tarih boyunca ihanet ve sadakat’ konularına dikkat çeken Vali Mantı şunları söyledi:

“Değerli misafirlerimiz, öncelikle bu anlamlı günde davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Devletimiz, milletimiz, dinimiz ve bayrağımız için istiklal ve istikbalimiz için mücadele eden tüm vatandaşlarımız için en derin saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Allah ülkemizi harici ve dâhili kötülüklerden korusun. Ülkemizin bekası uğruna şehit olan tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. Allah milletimizin birliğini beraberliği bozmasın ve bizleri birbirimize düşürecek fitneden, fesattan sakındırsın.”

Son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise konuşmasında şunları söyledi:

“Çok kıymetli değerli şehit ve gazi yakınları hepinizi saygıyla selamlıyorum.  Çok anlamlı bir vesileyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Yarın 15 Temmuz. Tarihimizde gördüğümüz en hain girişimin ikinci yıl dönümü. Bazı şeylerin tekrarlanmaması için unutulmaması lazım. Unutturulmaması lazım. Arka planı ile birlikte tartışılması konuşulması ve hatırlaması lazım ki tekrar yaşanmasın. Cenabı Allah bir daha böyle hadiseler bu milletin karşısına çıkarmasın.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER