”Facebook” Sigara, alkol, uyuşturucu, bonzai ve senin hayatını karartacak, senin ölümünü sağlayacak hiçbir şey karşısında durmamalısın ! -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Sigara, alkol, uyuşturucu, bonzai ve senin hayatını karartacak, senin ölümünü sağlayacak hiçbir şey karşısında durmamalısın !

Misafir Kalem – Köşe Yazısı: Beyza GÜLTEKİN

Sigara, alkol, uyuşturucu, bonzai ve senin hayatını karartacak, senin ölümünü sağlayacak hiçbir şey karşısında durmamalısın !
28 Haziran 2017 - 21:00 'de eklendi. 876 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Bir ağaç ve bu ağacın yaprakları teker teker dökülüyor. Hepsi ağaçtan sitem edip, kendi ayakları üstünde durmak için can atıyorlar.

Yaprak bir ağaç olur mu?

Yapraksız bir ağaç yaşar mu?

İkiside olmaz. Aile de tam olarak bu örneğe benzer. Çocuklar yaprak, ebeveyinler ise ağaçtır. Gençler? Onlar aile baskısından sıkılıp kendilerini özgürlüğe bıraktığını sanıyorlar. Peki, ağaç pişman olunca geri ağaca yapışabilir mi? Tabiki de yapışamaz. Gençlerde eğer bir kere aileden koptuktan sonra geri ailesine dönmesi çok zor olur.

Şimdi ki gençlerin şöyle bir anlayışı var; aileden kurtuldun mu tamamdır!

Aileden kurtulduktan sonra ne olacak biliyor musun? Sen serserileşip farklı farklı şeyler deneyeceksin kendi emanet canında. Allah’ın verdiği canı hiçe sayacaksın mesela. “Bir kereden bir şey olmaz” dediğin şeyler senin başına türlü belalar açacak.

Üç duvar arasındasın. Arkada çıkış olmanın ümidi ile arkanı dönüp baktığında sana doğru sürüklenen bir duvar görüyorsun. Hiçbir boşluğu yok, yani artık dört duvar arasındasın ve sana doğru son hızla gelen son duvardan dolayı ezilmeye mahkûmsun.

Sigara, alkol, uyuşturucu, bonzai ve senin hayatını karartacak, senin ölümünü sağlayacak hiçbir şey karşısında durmamalısın. Onlar senin kuyunu kazıp bir de yetmezmiş gibi arkadan iteleyenlerdir. “BİR KERE” Dediğin şey belki de ‘ bin kere’ olacaklar. Dile kolay, yaşaması zor…

Bu zaman zarfında ne senin arkadaşın yardımcı olur, ne de bir başkası.  “bir kereden bir şey olmaz”  deyip seni bağımlı yapan arkadaştan yardım alacak değilsin.

Bu durumda sana iki kişi yardımcı olacak. Bunlar; AİLEN VE RABBİNDİR.

SIĞIN, SEV, GÖRÜŞ…

Ailenden yardım al ve beraber vakit geçir. Elinden geldiğince kitap okuyup kendini geliştir.

NAMAZ KIL, ORUÇ TUT, ZEKAT VER…

Bir yerden başlama vakti geldi artık. Sigaraya verecek paranı kendine ver. İstediğin üstü al kendine. Bırak o elindeki ölümü, nefes almanı zorlaştırıyor. Sen ondan bir nefes çekince dahi hayatından bir saniye gidiyor. O elindeki şeyle havalı filan değilsin, sadece ölümünü hazırlayan mazoşist birisin. Bir an önce kötü alışkanlıklarını bırakmaya bak, SEN YAPARSIN!

BEYZA GÜLTEKİN.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER