‘Sosyal Medya ile ilgilendiğimiz kadar çocuğumuzla ilgilenmiyoruz’

“Bingöl Veli Akademisi” eğitim projesi toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney: Sosyal Medya ile ilgilendiğimiz kadar kendimizle, ailemizle, işimizle ve çocuğumuzla ilgilenmiyoruz.

“Bingöl Veli Akademisi” eğitim projesinin ilk toplantısı Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisenin toplantı salonunda gerçekleştirildi. Bingöl’deki okullarda öğrenim gören öğrencilerin velilerine yönelik okul veli arasında iletişimi ve iş birliğini güçlendirmek amacıyla çocukların sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla hazırlanan “Bingöl Veli Akademisi” eğitim projesi başladı.

Proje toplantısında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, hayatın içinde iletişimin çok önemli bir yere sahip olduğunu, aile içi iletişime sosyal medyanın engel teşkil ettiğini belirterek, konuşmanın, iletişimin önemine vurgu yaptı. İnsanın çevresi ile sağlıklı iletişim kurmasının gerekli olduğu ifade etti. Güney, ‘‘Çocuklarımızla, eşimizle iletişimi, bağı koparmamalıyız. Sosyal Medya ile ilgilendiğimiz kadar kendimizle, ailemizle, işimizle ve çocuğumuzla ilgilenmiyoruz. Siz velilerimizden ricam lütfen çocuklarımızla iletişimi kesmeyelim iletişimi güçlendirelim, başarının anahtarlarından biride iletişimdir. Unutmayalım ki eğitim okul ve öğretmenler kadar ailenin de üzerinde durması gerektiği bir konudur.’’ Dedi.

SIRADAKİ HABER:  Kamyon gölete devrildi: 4 kişi yaralandı, çok sayıda koyun telef oldu  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.