Şüheda Kızılboğa: ÖLEN ADALETİN RUHUNA EL FATİHA 

ÖLEN ADALETİN RUHUNA EL FATİHA

Artık kelimelerin bittiği bir noktadayız… Yüreğim lal gönlüm harap olmuş…
Aklıma gelince kendimi kaleme kağıda sarılmış buluyorum. Yazmasam olmazdı…
Bazı hükümet yanlısı medyanın yaptığı gibi size 28 Şubat edebiyatı yapmayacağım. Gerçeklerle iç içe büyümüş ve bu mağduriyete şahitlik eden biri olarak Yusufileri anlatacağım. İslami kimlikleri yüzünden terörist ilan edilip bir gece evinden, yurdundan ayrı bırakılan yusufilerin hikayesi yürek burkuyor. Mekke döneminde ‘Rabbim Allah’tır’ diyenlerin işkenceye maruz kaldıklarını hepimiz biliyor ve üzülüyoruz. Ama bir zamanlar ülkemizde ‘Allah’ dediği için işkence ve zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin durumunu neden görüp üzülmüyorsunuz?  24 yıldır cezaevinde kalan ve beyin tümöründen ölen Hüseyin Akbalık ve 17 yıldır cezaevinde olan kolon kanseri Şehmus Alpsoy’un ve onlar gibi sağlık şartlarından dolayı durumu kötü olan kardeşlerimizin mağduriyetleri neden gündeme gelmiyor? Bu kadar duyarsız ve cahil kalmak kimsenin zoruna gitmiyor mu acaba?

Acısı ve öfkesiyle devam eden 28 Şubat bizlere şunu öğretti. Bu ülkede fikrin hürriyeti ve adaletin iktidarı olmadığını, gerçek adaletin ise öldüğünü yüzümüze çarpa çarpa öğrettiler. Ergenekon ve Balyozcuların bir gecede tahliye edildiği Türkiye’de, 28 Şubat mağdurlarının 20 yıldır cezaevinde olması utanç ve adaletsizlik olarak yeter. AYM’nin gerçek mağdurlarla ilgilenecek zamanı yok mu? Unutmayın: Gecikmiş Adalet! Adalet değildir. 28Şubat’ı sağır sultan duydu. Günümüz hükümeti duymadı. Davul alıp sokak sokak dolaşalım mı? Ey ahali duyduk duymadık demeyin; Yusufilerimiz var zindanda. Feryadı göğü delen annelerin, babasız büyüyen ve evlenen evlatların yalnızlıklarını, aile ve çevre baskılarına inat dimdik duran eli öpülesi kadınların çaresizliğini hesabını ancak Mahkeme-i Kübra´daki büyük duruşmada  ALLAH soracaktır.

Bir Şubat ayıydı çok üşüdük ve aradan saatler geçti, yetmedi günler geçti. Bitmedi yıllar geçti ve biz hala üşüyoruz. Dile kolay tam 24 yıl…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.