”Facebook” TEMA Vakfı, Okullarda Ağaçlandırma Etkinliği Düzenledi -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

TEMA Vakfı, Okullarda Ağaçlandırma Etkinliği Düzenledi

Bingöl’de TEMA Vakfı tarafından, TBMM Vakfı Fen Lisesi ise Karşıyaka Anadolu Lisesi’nde ağaçlandırma etkinlikleri düzenlendi.

TEMA Vakfı, Okullarda Ağaçlandırma Etkinliği Düzenledi
13 Nisan 2018 - 19:38 'de eklendi. 1132 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Bingöl’de TEMA Vakfı tarafından, TBMM Vakfı Fen Lisesi ise Karşıyaka Anadolu Lisesi’nde ağaçlandırma etkinlikleri düzenlendi.

Ağaçlandırma çalışmalarını okul ve kamu alanında devam eden TEMA Gönüllüleri, İl Temsilcisi Cuma Karaaslan’ın düzenlediği etkinlik ile Bingöl Fen Lisesi ve Karşıyaka Anadolu Lisesi ile bir araya geldi.

Etkinlik, ilk olarak Karşıyaka Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi. Öğrenciler, öğretmen ve idarecileri ile bir araya gelen TEMA gönüllüleri, işitme engelliler için ağaçlandırma faaliyetleri gerçekleştirdi.

Okul bahçesinde işitme engellilere yönelik düzenlenen etkinlik ile ortak konuşma dili ağaç toprak ve su konuları işlenerek eğlenceli bir çalışma yapıldı.

TEMA gönüllüleri ve katılımcılar daha sonra Fen Lisesi TEMA ve Çevre kulübü gönülleri ile fen lisesi bahçesinde ağaçlandırmaya devam etti. Okul bahçesinde Fen Lisesi TEMA çevre kulübü ve öğrencilerince düzenlenen çalışma öğleden sonra okul bahçesinde düzenlenen toprak alanda gerçekleşti.

Okul bahçesinde 10 sınıfa dikim uygulama ile 42 adet sedir dikilen etkinlik ile fen lisesi öğrencilerinin bilim sanat ve sosyal alanda ortak gelişimleri ile devam edeceği belirtildi. Öğrencilerin ağaç dikiminde adeta yarıştığı etkinlik ile okul bahçesinde tüm boş alanlar değerlendirildi. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • fikret çezık ;

    tema vakfı sızlerle gurur duyuyoruz haber yapngazete yede sonsuz teşekkur benım can damarım ağaç ve ormanlarımız

    Nisan 14, 2018 10:56 am

Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete