Ücretsiz Maske Başvuruları E-Devletten Yapılacak

20-65 yaş arasındaki vatandaşlara ücretsiz dağıtılacak olan maskeler için başvuru adresi değişti. Daha önce PTT’nin sitesinden alınan başvurular, E-Devlet üzerinden alınmaya başlanacak.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı almış oldukları ortak karar doğrultusunda ePttAVM üzerinden 20-65 yaş arasında vatandaşlara ücretsiz maske temini yapılacağı açıklanmıştı. Yaşanan bu gelişmeler üzerine milyonlarca vatandaş ePttAVM sitesine giriş yaparak, başvurularını gerçekleştirmek istedi. Ancak yaşanan bu yoğunluk sitenin kilitlenmesine neden oldu. Yoğun talep üzerine, daha sağlıklı hizmet verilmesi için ePttAVM maske dağıtımı artık e-Devlet üzerinden yürütülecek.

Market ve pazar yerlerinde maske takmanın zorunda hale getirilmesi ardından vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacağı açıklandı. Ücretsiz maske temini, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşları kapsamayacak.

Ücretsiz maske başvurusu dün akşam itibariyle EPTTAVM üzerinden açılmıştı. Ancak yaşanan yoğunluk üzerine daha sağlıklı bir hizmet alınabilmesi amacıyla başvuruların ve dağıtımların E-Devlet üzerinden yapılması kararlaştırıldı.

“KULLANIMA AÇILDIĞINDA SİZLERLE PAYLAŞACAĞIZ”

ePttAVM tarafından yapılan açıklamada ise, başvuruların e-devlet üzerinden yakın zamanda alınacağı kaydedilerek şöyle denildi:

Değerli Vatandaşlarımız, Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz. Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Ücretsiz maske teminine ilişkin sistem e-Devlet Kapısı üzerinden kullanıma açıldığında gerekli duyuruları sizlerle paylaşacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. (Haber Merkezi)

SIRADAKİ HABER:  Çiftçilere 1 milyon TL kredi desteği verildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.