Yetim ve Öksüz Çocuklar Unutulmadı

Bingöl Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2019 yılından itibaren yürütülen ‘Hayallerimiz Gerçekleşiyor’ adlı projenin 2. etabında il genelindeki yetim ve öksüz çocuklar ziyaret edildi.

Covıd-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında diğer etkinliklerin ertelendiği projenin 2. etabında il merkezindeki 299 yetim ve öksüz çocuk evlerinde ziyaret edildi.

Sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi kuralların titizlikle uygulandığı ziyaretlerde yetim ve öksüz çocuklara Vali Kadir Ekinci’nin selamları iletildi, yalnız olmadıkları ve devletimizin bütün imkanları ile daima yanlarında olduğu vurgulandı.

Konuyla ilgili Valilik açıklamasında, “Bütün yetim ve öksüz çocuklarımızın evlerinde tek tek ziyaret edildiği program kapsamında çocuklarımıza Valiliğimizce hazırlanan hediye paketleri ile bayram harçlıkları takdim edildi. 2019 yılında uygulamaya başlanan ‘Hayallerimiz Gerçekleşiyor’ projesinin 1. aşamasında il merkezindeki 241 yetim ve öksüz tespit edilmiş sonra da çocuklarımızın talep ve ihtiyaçları alınarak tamamı (104 adet yatak, 18 adet çalışma masası, 10 adet bisiklet, 84 adet giyim eşyası, 216 adet eşofman takımı, 3 adet gitar/bağlama ve 25 adet oyuncak) karşılanmıştı. Ayrıca proje kapsamında tüm çocuklar evlerinden alınarak sağlık taramasından geçirilmişti” denildi.

SIRADAKİ HABER:  Şehir Dışından Bingöl'e Geldiler, Mezra Karantinaya Alındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.