Yılmaz: Diplomatik izahı Olmayan Skandal

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ABD Ankara Büyükelçiliği FETÖ firarisi Ergün Babahan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef alan paylaşımını beğenmesiyle ilgili, ‘ahlaki, insani ve diplomatik izahı olmayan skandala yol açmıştır.’ Dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ABD Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabından FETÖ firarisi Ergün Babahan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef alan paylaşımının beğenilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Konu ile ilgili twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Yılmaz, ‘‘ABD Ankara Büyükelçiliği FETÖ firarisi bir kişinin Sn. Bahçeli ile ilgili münasebetsiz bir tweetini beğenerek, ahlaki, insani ve diplomatik izahı olmayan ve şiddetle kınadığımız bir skandala yol açmıştır. Olay tüm yönleriyle araştırılmalı ve soruşturulmalıdır.’’ İfadelerini kullandı.

Olayın tepki çekmesinin ardından ABD Ankara Büyükelçiliği twitter üzerinden, ‘‘Dün Twitter hesabımızda gerçekleşen hatadan dolayı özür dileriz. Ergun Babahan ile bir ilişiğimiz olmadığı gibi, attığı tweet’in içeriğini de onaylamıyoruz ve kabul etmiyoruz. Söz konusu hatadan üzüntü duyduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.’’ Paylaşımında bulunuldu.

SIRADAKİ HABER:  Bingöl’de ihracat 43 bin dolar, ithalat 2 bin dolar oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.