”Facebook” Yılmaz, Küresel Ekonomiyi Anlatacak -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Yılmaz, Küresel Ekonomiyi Anlatacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 19-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Finans Zirvesine konuşmacı olarak katılacak.

Yılmaz, Küresel Ekonomiyi Anlatacak
14 Eylül 2018 - 22:54 'de eklendi. 614 Bingöl Çapakçur Gazetesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 19-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Finans Zirvesine konuşmacı olarak katılacak.

İstanbul Finans Zirvesi (IFS 2018) küresel Ticaret Savaşı ve Sanayinin finansmanı ana temasıyla 19-20 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açılış konuşması yapması beklenen zirveye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kalkınma Eski Bakanı Cevdet Yılmaz, Varlık Fonu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kerem Alkin ve özel sektörden pek çok banka ve finansman kuruluşunun üst düzey yöneticilerin de katılımları bekleniyor.

Zirvenin bu sene 9. kez düzenlendiğini anımsatan IFS Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Faruk Ünal, “Zorlu bir yola çıktık ve her ne olursa olsun yolumuzdan dönmedik. Çünkü biliyoruz ki Türkiye büyümek ve zenginleşmek zorunda ve bunun için de üretimini finanse etmek durumunda…” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya Ticaret Örgütü çatısı altında dünya ülkeleri serbest ticaret anlaşmasını imzaladılar ve böylelikle tüm dünya ülkeleri arasında daha liberal bir ticaret ortamı açıldı. Bu sadece ekonomik değil siyasi ve toplumsal sonuçları da olan bir dönemdi… Ancak ABD Başkanı Sayın Trump, liberal ekonominin en temel ilkesini, yani rekabet ortamının kendi ülkesi yararına olmadığı savıyla ticaret savaşlarını başlattı. ABD’nin işine gelenlerle ticarete devam, gelmeyenlerle de tamam diyerek kendi liderliğinde imzalanan STÖ anlaşmasına aykırı hareket etmeye başladı. Ticaret savaşları başta sanayi olmak üzere finansman sorununun önemini arttırdı. Her sorun kendi içinde çözümünü de barındırır, biz işte bu sorunu ve çözüm önerilerini tartışarak kuyuya atılan taşı çıkartmaya ve hem Türkiye hem de diğer ülkelere ışık tutmaya çalışacağız.”

İstanbul’da Bomonti Hilton Hotel’de gerçekleştirilecek olan zirve 2 gün sürecek ve hem Türkiye hem de diğer ülkelerde yüzlerce uzman ismi ağırlayacak.


Bir önceki haberimiz: TKDK BİNGÖL’E GELSİN  - Bingöl Haber


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER