Yüksekokul Taleplerini Cumhurbaşkanına İletecekler

Karlıova’da Meslek Yüksek Okulu açılması talebi siyasilerin yaptığı girişimlere “ilçe nüfusu yetersiz” denilerek karşılıksız kaldı. Karlıovalılar, MYO taleplerini imza toplayarak Cumhurbaşkanına iletecek.

İlçenin gelişimine büyük katkı sağlayacak olan yüksekokulun bir türlü kurulamaması vatandaşların tepkilerine neden olurken diğer yandan ilçe nüfusu yetersiz bahanelerine en iyi örnek Giresun’un 9 bin 759 nüfuslu Çamoluk ilçesi verdi. İlçede yeni yapılan yüksek okulun tamamında dört öğrenciye verilen eğitim ulusal basında yer aldı.

“AÇILMASI İÇİN İLÇE HALKI SEFERBER OLDU”

Giresun’un 9 bin 759 nüfuslu Çamoluk ilçesi sakinleri açılması için büyük uğraş verdikleri yüksekokul için, gerek bürokratların yardımı gerekse esnafın yardımıyla büyük emek harcanarak açıldı.

KOCA OKULUN ÖĞRENCİ SAYISI 4

Tercih zamanı 10 öğrencinin tercih ettiği, daha sonra 6 öğrencinin karar değiştirmesiyle koca okul 4 kişiye kaldı. Hal böyle olunca okulun plansız ve programsız, sadece yapılmak için yapılması büyük tepkilere neden oldu denilen haber ulusal basında yer aldı. Bir tarafta dört öğrencinin tercih ettiği 9 bin nüfuslu ilçede dağ başında nüfusa bakılmadan açılan okul, diğer taraftan ise hem arıcılık hem de hayvancılık alanında büyük bir nam sahibi olan ilçemiz bu branşlardan açılacak olan yüksek okul için yıllardır oyalanıyor.

“CUMHURBAŞKANINA MEKTUP GÖNDERECEKLER”

Karlıovalılar yüksekokul için önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanına imza toplayarak bir mektup göndereceklerini söyleyerek seslerini duyurmaya çalışacak.

SIRADAKİ HABER:  Solhan’da avluya sığmayan cemaat caddede saf tuttu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.