”Facebook” Zabıta’dan dilenci operasyonu -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Zabıta’dan dilenci operasyonu

Zabıta’dan dilenci operasyonu
Bingöl düzenlenen operasyonda kendilerini Suriyeli olarak tanıtan ancak çevre illerden geldiği tespit edilen 14 dilenci yakalandı.

Zabıta’dan dilenci operasyonu
17 Mayıs 2018 - 20:54 'de eklendi. 295 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Bingöl düzenlenen operasyonda kendilerini Suriyeli olarak tanıtan ancak çevre illerden geldiği tespit edilen 14 dilenci yakalandı.

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce çarşı merkezinde düzenlenen operasyonla, çeşitli illerden gelerek kendilerini Suriyeli olarak tanıtan 14 dilenci yakalandı.

Zabıta Müdürlüğü’ne götürülen dilenciler hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde yasal işlem uygulanarak il dışına gönderildi.

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, Ramazan ayını vatandaşları rahatsız eden dilencilere yönelik operasyon düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, “Mübarek Ramazan ayını da fırsat bilerek insanların duygularını suiistimal eden dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirilmiş olup, 1’i engelli, 5’i çocuk olmak üzere toplamda 14 dilenci yakalanmıştır. Çevre illerden geldikleri tespit edilen dilenciler, yapılan işlemlerin ardından il dışına gönderildi. Vatandaşlarımız, bu şahıslara karşı daha hassas davranmalı ve ihtiyacı olmadığı halde dilenenlere dikkat etmesi gerekiyor. Ramazan ayını fırsat bilen dilencilere yönelik operasyonlar sıkılaştırılacaktır” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER