Çapakçur Gazetesi – Bingöl Haber

“Zalimler devrileceklerini görecekler”

İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen basın açıklamasında, İslam coğrafyasında yaşanan zulüm ve katliamlara dikkat çekilerek, “Mazlumluk ve zalimlik böyle devam etmez. Elbette ‘Zalimler yakında nasıl bir inkılapla devrileceklerini görecekleri’ gibi ‘Mazlumun ahı da aheste aheste çıkacaktır” denildi.

“Zalimler devrileceklerini görecekler”
1.383
20 Aralık 2019 - 19:00

İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen basın açıklamasında, İslam coğrafyasında yaşanan zulüm ve katliamlara dikkat çekilerek, “Mazlumluk ve zalimlik böyle devam etmez. Elbette ‘Zalimler yakında nasıl bir inkılapla devrileceklerini görecekleri’ gibi ‘Mazlumun ahı da aheste aheste çıkacaktır” denildi.

Bingöl Merkez Dörtyol saat kulesi önünde bir araya gelen, Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformuna üye STK temsilcileri, Dünyanın farklı coğrafyalarında Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen katliamlarını telin etti.

Cuma namazı sonrası düzenlenen basın açıklamasın platform adına Muhammed Arpacık okudu.

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! O sadece, onların işini bir güne erteliyor ki, o gün (o zalimler) gözler dehşetten dışarı fırlamış; başları yukarıya kalkık, bakışları bir noktaya sabitlenmiş, zihinleri bomboş kalmış olarak mahşer yerine koşarlar.” (İbrahim Süresi: 42-43.) ve “Allah, ağır ve inciten sözlerin açıktan söylenmesini hiç sevmez, ancak söyleyen zulme uğramışsa o başka. Allah her şeyi hakkıyla işitir ve görür.” (Nisa Süresi: 148) ayetlerine atıfta bulunan Arpacık, şunları söyledi:

Arpacık, “Biz Bingöllü Müslümanlar olarak bu dünya hayatının bir imtihan olduğunun bilincindeyiz. Bu bağlamda herkesin çeşitli zorluk, bela ve musibetlerle sınanabileceğini de biliyoruz. Böylesi imtihanlara karşı sabır ve tahammül azığımızdır; ama biz insanlıktan nasibini almamış heva, heves ve menfaatini kendine din edinmiş bilumum zalim, müstekbir, tağut ve zorbalar eliyle bize ve tüm mazlumlara isabet eden zulümlere, işgallere, sürgünlere, eziyetlere ve zindanlara karşıyız. Bunları reddediyoruz, telin ediyoruz ve elimizden geldikçe rengi, ırkı, dini ve durumunu ayırd etmeden zalimlerle mücadele edeceğimizi ilan ediyoruz. Hakeza renk, ırk, din ve durum ayırd etmeksizin tüm mazlumların yanında ve safında olduğumuzu, onlar adına ve onlarla her türlü mücadeleyi sürdüreceğimizi de ilan ediyoruz.”

“Bugün Batı dünyası, güç ve imkânlarını kullanarak algı operasyonu yapıyor.” diyen Arpacık,  şöyle devam etti:

Dünya halklarına kendi argümanları içinde bir ‘zalim mazlum, haklı ve haksız’ profili sunmak istiyor. ABD, AB, İngiltere, Rusya, İsrail, Çin ve kukla rejimler menfaat ve çıkar ilişkileri çerçevesinde yeni bir ‘terörist, zalim, mazlum, haklı ve haksız’ tanımı üretmişler. Kabul ve tepkilerin bu yönde ilerlemesini istiyorlar. Batı, bunu dün de yaptı bugün de yapmak istiyor. İsmini saydığımız bu emperyal güçlerin ‘terör örgütleri ve terörü destekleyenler’ listesine baktığımızda hep Müslüman yapıları ve camiaları görürüz. Bu niçin öyle oluyor? Birincisi Batılı emperyalistlerin güç gösterisi, kibir edası ve menfaat beklentisi; ikincisi Müslümanların gafleti ve kendi dinamiklerinden uzaklaşması sebebiyledir. Ey Batı ve Batılı akla aldanmış gafiller, size soruyoruz! Gerçekten Müslümanların terörist olduğuna inanıyor musunuz? Hayır, bunun böyle olmadığını siz çok iyi biliyorsunuz. Her ne kadar son çeyrek asırda Müslüman adı altında bazı uydu yapılar ekmeğinize yağ sürecek eylemler/katliamlar yapsa da bunlar sizin terörist eylemlerinizin yanında denizde damla bile değildir. Ey Batı! Afrika’dan Asya’ya, Orta Doğu’dan Sibirya’ya kadar yüzyıllara varan sömürü, işgal ve talanları Müslümanlar mı yaptı? Yüzyıl Savaşları’nda, I. Dünya ve II. Dünya Savaşları’ndaki milyonları Müslümanlar mı katletti? Cezayir ve Libya, Hiroşima ve Nagazaki, Halepçe ve Hama, Gazze ve İdlip katliamlarının sebebi sizin bitmeyen hırsınız, doymayan kibriniz, ilahlığa yeltenen nefsiniz ve İslam’a olan kininiz değil mi?

“Zalimler yakında nasıl bir inkılapla devrileceklerini görecekler”

Arpacık,  şunları söyledi:

“Ey ehl-i vicdan ve merhamet! Bu mazlumluk ve zalimlik böyle devam etmez. Elbette ‘Zalimler yakında nasıl bir inkılapla devrileceklerini görecekleri’ gibi ‘Mazlumun ahı da aheste aheste çıkacaktır.’ Ama burada bilmemiz ve önemsememiz gereken biz neredeyiz, kiminleyiz ve ne haldeyiz? Bazen ‘Uyanık olan bir kişinin tüm uyuyanları uyandırma’ ihtimali vardır. İşte Doğu Türkistan’daki Komünist Çin zulmünü bulunduğu konum itibariyle tüm dünyaya duyuran Mesut Özil’i burada anmadan geçemeyeceğiz. Onun deşifre ettiği zulmü, onun cümleleriyle biz de bir kez daha deşifre ediyoruz: Ey Doğu Türkistan, Mısır, Suriye, Arakan, Yemen, Gazze ve Pakistan… Ümmetin kanayan yaraları… Eziyetlere direnen mücahit ve mücahideler topluluğu. Zorla İslam’dan uzaklaştırmaya çalışanlara karşı tek başına mücadele veren şanlı müminler. Kur’anlar yakılıyor, camiler kapatılıyor, medreseler yasaklanıyor, din âlimleri birer birer öldürülüyor. Erkek kardeşler zorla kamplara sokuluyor. Onların yerine Çinli erkekler ailelerine yerleştiriliyor. Bacılar zorla Çinli erkeklerle evlendiriliyor. Filistin’de Müslümanların evleri gaspediliyor, zeytinliklerine el konuyor. Suriye’de insanlık tarumar olmuş, Suriyeli Müslümanlar dört tarafa savrulmuş, Yemenli Müslümanlar ölüm ve açlıkla baş başa bırakılmış, Arakanlı Müslümanlar Budistlerin ateşinde… Mısırlı Müslümanlar zindanlarda birer birer ölüme terk edilmiş… Tüm bunlara rağmen. Ümmeti Muhammed suskun, sesi çıkmıyor. Müslümanlar sahiplenmiyor. Bilmezler mi ki zulme rıza zulümdür. Hazreti Ali ne güzel demiş: ‘Zulme engel olamıyorsanız, Onu herkese duyurun!”

Program, İlahiyatçı Mansur Katıksız tarafından yapılan duanın ardından, Bingöl Merkez Dörtyol saat kulesi önünde kurulan fotoğraf sergisi gezildi.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.