Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

evde kal

ZEYNEP KİYAS YAZDI : BANA NE OLDU 

ZEYNEP KİYAS YAZDI : BANA NE OLDU 

ZEYNEP KİYAS YAZDI : BANA NE OLDU 
Zeynep Kiyas
Zeynep Kiyas( [email protected] )
Çapakçur gazetesi yazarı: Zeynep Kiyas
1.717
04 Eylül 2019 - 17:07

Benim ufak dünyamın güzel misafirleri herkese “slm” size “selam” olsun. Hani insan sevdiği birini uzun bir süre sonra gördüğünde heyecanlanır ve sohbete hangi kelimeleri kullanarak başlaması  gerektiği seçemez, ağzında ufak bir telaş olur ya  bende şuan o aşamadayım. Fakat söz konusu siz olunca hemen telaşıma bir son verip başlıyorum.

Geçenlerde saat bilmem gecenin kaçı olmuş gözlerim kapalı ellerim açık kafam rüzgarın yüzümü okşamasına izin verecek şekilde sessizliği dinliyorum. Dünyada başıma gelecek bütün güzellikleri hayal ediyordum. Hayal ederken isteksiz bir şekilde ağzım açılmış otuz iki dişim ben buradayım diyordu. Sonra  baş parmağımda bir ağrı hissettim. Gözlerimi açtım bir tane sivri  sinek kanımı içiyordu. Biraz izledim sonra öldürdüm onu. Bu kez göz kapaklarım  olduğundan daha açık ellerim bağlı rüzgara sırtımı dönüp düşünmeye başladım.

Bu sivri sinek günümüz insanları gibi Amerikan kültürüne özendirilmiş kapitalist sistemin süslü kölesi değildi ve gelip kulağına en sevdiğin şarkıyı fısıldayacak hali yoktu. Zaten öylede yapmadı.

Fakat normal  bir sinek gibi ısırıp kaçmadı. Onu öldürdüğüm için çok üzüldüm.

İnsan olmak bir hayvanı öldürmek değildi.

Sahi neydi insan olmak?

Sanırım konuşulması gerekenleri konuşmadığımız gibi bilmemiz gerekenleri de tam anlamıyla bilmiyoruz.  Farkında mısınız? Önemli konuların üstü betonla kaplı. Mesela  şiddeti kınamayı biliyoruz. Fakat şiddet uygulamayı bırakmıyoruz. Ve  en  kötüsü herkes şiddetti uygulayan birini  konuşuyor bazıları kendinden habersiz.

Biz neden kendinden haberi olmayanları  haberdar etmiyoruz?

Acaba konuşmamak yine birilerinin işine mi yarıyor…

Peki biz ne zaman birilerinin işine yaramayı bırakacağız.  Bu  topraklar dışında başka toprakların  bize  aş vermeyeceğini ne zaman hatırlayacağız?

Aman Allah`ım, bu sorular ve içinde saklı sorular bir sinek ısırmasıyla akla gelebilecek değildi.

Sanırım farkında olmadan soru bulutunun altında konuşmaya başladık sizlerle şuan üzerimize soru yağmuru yağıyor.

Acaba beni hayallerimden uzaklaştırıp bu kadar soruyla baş başa bırakan sinek değilmiydi?

PEKİ BÜTÜN SORULARIN  CEVABI KİMDE SAKLI?


Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.