Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Coşkun’a Hayırlı Olsun Deyip Arıkan’ı Aday Göstermeleri, Aciziyet İçerisinde Olduklarının Göstergesidir

AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’in açıklamalarına cevap veren HDP Bingöl Belediye Başkan Aday Adayı Sinan Baylas, “kendisi bir gün önce Yusuf Coşkun’u hayırlı ederken, adayın değiştiğini gördük. Bunlar adaylarını belirlerken, halkın içerisinde değil, farklı hegemonyalarla belirliyorlar. İç işlerine karışmak gibi omasın ancak sosyal medyaya yansıdığı için, bu konuyu da kamuoyunun da takdirine bırakıyoruz. Kendilerinin ne kadar aciziyet içerisinde olduğunun en açık ifadesidir” dedi.

Coşkun’a Hayırlı Olsun Deyip Arıkan’ı Aday Göstermeleri, Aciziyet İçerisinde Olduklarının Göstergesidir
3.100
03 Ocak 2019 - 17:30

AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’in açıklamalarına cevap veren HDP Bingöl Belediye Başkan Aday Adayı Sinan Baylas, “kendisi bir gün önce Yusuf Coşkun’u hayırlı ederken, adayın değiştiğini gördük. Bunlar adaylarını belirlerken, halkın içerisinde değil, farklı hegemonyalarla belirliyorlar. İç işlerine karışmak gibi omasın ancak sosyal medyaya yansıdığı için, bu konuyu da kamuoyunun da takdirine bırakıyoruz. Kendilerinin ne kadar aciziyet içerisinde olduğunun en açık ifadesidir” dedi.

HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Belediye Başkan Aday Adayı Sinan Baylas, AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’in gazetemize yaptığı açıklamalarına cevap verdi. Baylas, “kendisi bir gün önce Yusuf Coşkun’u hayırlı ederken, adayın değiştiğini gördük. Bunlar adaylarını belirlerken, halkın içerisinde değil, farklı hegemonyalarla belirliyorlar. İç işlerine karışmak gibi omasın ancak sosyal medyaya yansıdığı için, bu konuyu da kamuoyunun da takdirine bırakıyoruz. Kendilerinin ne kadar aciziyet içerisinde olduğunun en açık ifadesidir” dedi.

Baylas’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“SAYIN GÜLER’İN AÇIKLAMALARI TALİHSİZLİK…”

“Bingöl’de kuzey ilçeleri söylemini kaldırdık diye bir ifadesi var. Biz HDP olarak ne bu ülkenin doğusunu batısını ne de kuzeyini güneyini birbirinden ayırdık. Bingöl’ün ilçelerini de birbirinden ayırmadık. Bizim için her zaman bir bütündür. Yine kendisi ticaretine nokta koyduğunu söylemiş açıklamasında Sayın Güler. Evet, şahsi olarak ticaretine nokta koymuş olabilir ama dolaylı olarak ticaret yaptığını biliyor. Ki bir tek şahsım değil birçok siyasetçi arkadaşımız ticaret yaptığını biliyor. Ticaret yapmazsa evini nasıl geçindirecek Sayın Hanefi Güler, bunlar samimiyetsiz açıklamalardır talihsizlik olarak değerlendiriyorum.”

“İŞKUR’A BAŞVURMAYAN BİR 20 BİN KİŞİ DAHA VAR”

“Yine İŞKUR’a değinmiş kendisi. 20 bin 500 üzerinde bir başvuru oldu. Bu, bu ilin, ülkenin içler acısı bir hale getirildiğinin en açık ifadesi ve göstergesidir. Ben eminim ki, 20 bin 500 kişi daha şansım yoktur, bu yağmurda bu soğukta gidip başvurumu yapmayayım diye evinde oturan vardır. Ayrıca kaldı ki, İŞKUR kuralarının nasıl çekildiğini kamuoyu bilmiyor. Noter huzurunda şeffaf bir şekilde çekilseydi hepimiz takdirle karşılardık.”

“16 YILDIR GÖSTERMEDİKLERİNİ BU DÖNEM Mİ GÖSTERECEKLER?”

“Kendisi hiçbir yakınımı işe yerleştirmedim diye bir ifade kullanmış. Gözümüzle görmediğimiz, kulağımızla duymadığımız için bu konu ile ilgili bir değerlendirme yapmayacağım. Çünkü şahit olmadık buna ve yakınlık derecesini nasıl tanımlıyor kendisi bunu biz bilmiyoruz. Benim kardeşim yakınımdır, amcam yakınımdır ama kendisini bunu nasıl görüyor bilmemem. Buradan da cımbızla bir şeyler alıp çekmesin sadece yakınlık derecesini ifade etmek için söylüyorum. Gençlere ticareti nasıl yapacaklarını göstereceğiz demiş. 16 yıldır gösteremedikleri bunu dönem mi gösterecekler? Bunu da bir soru olarak değerlendiriyorum. Sütaş’ın bitmesiyle bunu yapacaklarını söylüyor, ben onların yerinde olsam Sütaş’ın bitmesini beklemeden gençlere ticaretin nasıl yapılacağını gösterirdim. SÜTAŞ bizim içinde çok kıymetli ve değerli bir projedir, emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca Sütaş’ta emeği çok geçen bir önceki dönem valimiz olan sayın Ali Mantı’ya da teşekkürü bir borç biliyorum.”

“ADAY TANITIMINDAN ZİYADE KENDİNİ TANITMA ÇABASI İÇİNDE”

“Yine yaptığı açıklamada, Arıkan’ın mayası tuttu demiş. Biz kimsenin sütüne maya tutmaya gelmiyoruz. Bingöl’e de maya tutmaya gelmiyoruz, hizmet için geliyoruz. Hizmet etmeye, halkımıza hizmet etmeye geliyoruz. Hem Sayın Güler’in hem de Sayın Arıkan’ın açıklamalarını sürekli okuyorum, takip ediyorum. Kendisi aday tanıtım toplantılarında ilçe toplantılarında adaylarını tanıtmaktan ziyade Sayın Güler’in kendisini tanıtma çabası ve gayreti içerisinde olduğunu görüyorum. Buradan ona değinerek, ‘Sayın Hanefi Güler kendinizi tanıtmak ziyade partinizin belirlediği adayı tanıtma gayreti içinde olursanız sizler için daha iyi olur’ bu şekilde bir tüyo da vermiş olalım. Erdal Arıkan istediğimiz profilde bir adaydır demiş. Evet, bu şehri yöneten birkaç kişinin hegemonyası ile aday belirlediğiniz için sizin istediğiniz şekilde biri olabilir. Şahsen ben Erdal hocayı nezaketi, kibarlığından dolayı çok sever ve sayarım.”

“16 YILDA BU YANLIŞI YAPAN BİR PARTİ, BU YANLIŞI DÜZELTME ÇABASI İÇERİSİNDE OLMAZ”

“Sayın Tarım Bakanımızın geçen günlerde bir açıklamaya cevabı olmuştu.  ‘Paramız var ki ithal ediyoruz’ demişti. Bu üreten bir toplumdan tüketen bir topluma geçişimizin en açık ifadesidir. 16 yılda bu yanlışı yapan bir parti, bu yanlışı düzeltme çabası içerisinde olmaz. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Amacımız, gençlerimizin sokaklarda enerjisini boşa tüketmeden ziyade, beceri ve yetenek kursları açarak onları doğru iş alanlarına kanalize etme gayreti içerisinde olacağız. Kafe açma gayreti içinde olmayacağız. Mesleki ve beceri edindirme kursları açarak, gerekirse ayaklarına giderek, davet ederek bir şeyler gayret ve çaba içerisinde olacağız.”

“AK PARTİ’DE SİYASET YAPAN BİR ARKADAŞIMIZ BENİ ARADI…”

“AK Parti’de siyaset yapan bir arkadaşımız beni aradı, böyle bir partiden başvuru yaptığımı öğrenmiş olduğunu ve üzüldüğünü söyledi. İş adamı olmam hasebiyle karşıma sıkıntıların çıkabileceğini söyledi. Ben de ‘siz insanları rızıkla terbiye etmeye çalıştığınız için tercihimi HDP’den yana kullandım’ dedim. Bu ülkeyi kutuplaştırmamanın, ötekileştirmemenin, her düşünceden insanın aynı masada ötekileştirmeden oturabildiğini, bu ortamı sağlayabilmek adına HDP’den aday oldum. HDP kimseyi ötekileştirmez, kutuplaştırmaz. HDP aksine ayrıştırmanın, kutuplaşmanın karşısında olan bir partidir. Özgürlüğün, barışın teminatıdır HDP.”

“İNCELEMEYE ALINMAYAN ESNAF KALMADI”

“Vergi dairesinin incelemeye almadığı esnaf kalmadı. Ekonomide kasayı boşalttıkları için vatandaşın cebine gözlerini diktiler. Bunu doğalgaza yapılan zamlarla, trafik cezalarıyla, gıda sektörüne yapılan zamlarla, elektrik faturalarından görebilirsiniz. Vatandaşın cebiyle kasayı doldurma gayreti içerisindeler. Bu da üreten toplumdan tüketen topluma geçtiğimiz için olan yaklaşımlardır.”

“2 YIL KULLANIP, BU BİZE OLMADI DİYORLAR”

“Aciziyet içerisinde olduğumuzu söylemiş bu konuda. Kendisi, kendi gruplarından bir paylaşım yapmış. Partinin iç işlerine karışmak hem siyasi ahlak gereği hem de siyasetçi kimliğim gereği doğru değildir. İç işlerine karışmak gibi omasın ancak sosyal medyaya yansıdığı için, bu konuyu da kamuoyunun da takdirine bırakıyoruz. Kendilerinin ne kadar aciziyet içerisinde olduğunun en açık ifadesidir. Kendisi bir gün önce Yusuf Coşkun’u hayırlı ederken, adayın değiştiğini gördük. Bunlar adaylarını belirlerken, halkın içerisinde değil, farklı hegemonyalarla belirliyorlar. Belediye başkanlarından da bellidir bu. Getiriyorlar 2 yıl kullanıp, sonra taze birini getireceğiz, bu bize olmadı diyorlar. En son Sayın Barakazi’de yaşandı. Bingöl’de tanınmıyordu. Getirdiler, halkın büyük çoğunluğu tercihini Barakazi’den yana kullandı. Artık menfaatleri mi çatıştı, siyasetçiler birbirleriyle çıkar menfaat çatışmasına mı girdi, bilmiyoruz. Ancak uyuşmazlık olduğu kamuoyunda biliniyor. Nedense 2 yıl sonra bunlar ortaya çıkıyor. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bunlar, kendi yoldaşlarını yolda bırakan bir zihniyetle siyaset yapıyorlar. Hiç acımadan bu halka yem eden bir siyasi zihniyetleri var. Biz hiçbir zaman yolda bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız.”

“ÇIKAR-MENFAAT PARTİSİ DEĞİLİZ”

“Ne olursa olsun, çıkar – menfaat partisi olmadığımız için aday kim olursa olsun son güne kadar kendimiz adaymışız gibi çalışacağız. Halkımız kimi tercih ediyorsa, aday adaylarımızdan veya dışardan bir aday da olabilir, onu desteklemeye devam edeceğiz. Bizde atamayla belediye başkanı gelmez. Bizde şahıs önemli değildir. İyi bir yönetim anlayışı ile yöneteceğiz. Biz ortak akıl, istişare ile yöneteceğiz. Bir üst siyasetçinin doğrultusunda değil, halkın istekleri doğrultusunda yöneteceğiz.”

“BİNGÖL HER ZAMAN SÜRPRİZLERE AÇIK BİR İLDİR”

“Bingöl her zaman sürprizlere açık bir ildir. Yerel siyaset, hizmet siyasetidir. Hizmetin ideolojisi olmaz. Hizmet gayreti içerisinde olan aday kimse, halk bakacak ve ona göre tercihini kullanacak. Sayın Güler, Solhan’da aday tanıtımında adaydan çok kendisini tanıtıyor. Sadece kendisi konuşuyor. Daha Sayın Arıkan’ın kendisini tanıttığı bir söyleme şahit olmadım. Güler, Solhan’daki açıklamasında, eski zamanlarda İstanbul’da Cumhurbaşkanı’nın eski zamanlardaki bir mitingine bir amcayı davet ettiğini söylemişti. Amca da ona, ‘ben bu mitinge gelirsem başıma bir iş gelir’ demiş. Bende Sayın Güler’e şunu söylüyorum. Sayın Güler, ben sokakta yürüdüğümde yüzlerce insan beni tebrik etmiştir. Ancak bana şunu söylemiştir: ‘Biz sizi sosyal medyadan beğenmeye korkuyoruz.’ Sizin yaratmış olduğunuz, korku imparatorluğudur. Hamaset yapmayın. Siz de neyin ne olduğunu iyi biliyorsunuz. Çıkın insanlara doğru olanı söyleyin. Partiniz yanlış bir karar veya söylemde bulunduğu zaman çıkın söyleyin. Bu sizi insan olmanın göstergesi olarak ifade eder. Doğruları her yerde haykırın. Nasıl partinizin bu kadar yanlışına tahammül ediyorsunuz, hayret ediyorum.”

“GÜLER, SANCAK YOLU HAKKINDAKİ PAYLAŞIMINI NEDEN KALDIRDI?”

“Son dönemlerde, kamuoyunda yankı uyandıran Sancak yolu ihalesi var. 60-70 milyona yapılabilen bir proje, 220 milyona yakın bedelle, halka açık ihale yapılmadan, kendi yandaşlarına davet usulü bir ihale ile gerçekleştirildi. Sayın Güler, sosyal medyadan bir açıklama yapmış, daha sonra paylaşımı kaldırmıştı. Bu hem benim, hem de Bingöl kamuoyunun zihninde soru işareti olarak kalıyor. Sayın Güler bununla ilgili bir açıklama yaparsa, kendisine teşekkür ederiz. Ben TSO’da meclis başkanıyım. İnşaat sektörünün temsilcisi olarak oradayım. 850’nin üzerinde bu işi yapan iş adamlarımız var. Bu yol işini de yapabilecek 80’in üzerinde işadamımız var. Hiçbiri dâhil edilmedi. Bununla ilgili de bir açıklama bekliyoruz. DSİ sulama işini yapan Elazığlı firma, ekmeğini dahi Elazığ’dan aldı. Bingöl’den bir çöp dahi almadı. Sayın Güler’den bu konulara ilişkin açıklama bekliyoruz.”

“SANCAK YOLU MÜKÂFAT OLARAK MI VERİLDİ?”

“Sancak Yolu, Çapakçur köprüsünü yapan firmaya verildi. Bingöllü bir siyasetçimiz, köprü açılışında işadamını överek, işadamının zarar ederek bu işi yaptığını söyledi. Sancak yolu bu iş adamına mükâfat olarak mı verildi? Bu yıl kamuya iş yapan Bingöllü işadamları ve firmalarının tamamı zarar etti. Eğer mükâfat ise, Bingöllü iş adamlarımız ve firmalarımıza da mükâfat verilsin.  Biz bunu siyasetçilerimizden bekliyor, bu konularda açıklama yapmalarını bekliyoruz.”

Baylas, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Ak parti aday belirlerken Liyakatle değil sadakatle aday seçiyor. Hangi siyasi partiden olursa olsun herkesin görüş ve önerilerini bizimle paylaşmasını önemsiyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.

porno izleporno indirsikiş izle

istanbul escortşişli escort

bolu bayan escort adiyaman bayan escort aydin bayan escort agri bayan escort kirsehir bayan escort aksaray bayan escort amasya bayan escort erzurum bayan escort bartin bayan escort batman bayan escort