Aydemir’den Meclise ‘Tırtıl’ Önergesi

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli tarafından yanıtlanması üzere Bingöl’deki ‘tırtıllar’ ile ilgili soru önergesi verdi. Aydemir, önergesinde... Devamı »

CHP İl Başkanı Aktaş’tan Kentsel Dönüşüm Açıklaması: “Bu İşin Beklenecek Yanı Kalmadı”

CHP İl Başkanı Hasan Aktaş, Kentsel Dönüşüm ile ilgilş yaptığı yazılı açıklamada, “bu işin beklenecek yanı kalmadı” dedi.  CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, Bingöl’de yılan hikayesine dönen Kültür... Devamı »

Kaya’dan Güler’e Cevap: ““HDP’yi Siyaseten Yenemediniz, Çamur Atmaya Başladınız”

HDP Bingöl İl Eş Başkanı Veysel Kaya, önceki günlerde açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’e cevap verdi. Kaya, “HDP’yi siyaseten yenemediniz, çamur atmaya başladınız” dedi. Devamı »

Gelecek Partisi İl Yönetimi Belli Oldu

Gelecek Partisi Bingöl İl Kurucu Başkanı Muhittin Ağırbaş, partinin il kurucu yönetimini açıkladı. Gelecek Partisinin Bingöl İl Kurucu Başkanı Muhittin Ağırbaş, partinin il kurucu yönetimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.... Devamı »

Güler’den Zehir Zemberek Açıklamalar: Kürtler Bu Oyuna Gelmez

Ak Parti Bingöl İl Başkanı Güler, “Kürtleri apoizme, kemalizme, sosyalizme, ateizme, LGBT’ye ortak etmeye çalışanlar, bu mazlum milleti inanç ve değerlerimizden uzaklaştırmak istiyor” dedi. Devamı »

MHP sosyal medyadaki sahte hesaplar için kanun teklifi verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), internet ortamında yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi ile ilgili kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. Devamı »

HDP’den 1 Mayıs Açıklaması

HDP Bingöl İl Örgütü, 1 Mayıs İşçi Bayramı ve 1 Mayıs 2003 Bingöl Depremi yıl dönümü dolayısıyla yazılı açıklamalarda bulundu.  Devamı »

AK Parti’den İstifa Etti, Gelecek Partisi’ne Geçti

AK Parti'den geçtiğimiz seçimlerde aday adaylığına başvuran İşadamı Cemal Eğin, istifa ederek Gelecek Partisi'ne geçti. Eğin'e Gelecek Partisi'nde "Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı" görevi verildi.  Devamı »

“Hayal Kırıklığı İle Sonuçlandı”

HÜDAPAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, infaz yasası paketi ile mağduriyetlerin giderilmesi yönündeki beklentinin hayal kırıklığı ile sonuçlandığını söyledi. Devamı »

Güler’den gündem değerlendirmesi: “Zor gün dostuyuz”

Covid - 19 Pandemi Salgını, ülke gündemi, Bingöl yereli ve parti çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, "zorda olanın dini, dili, meşrebi sorulmaz'... Devamı »