Meslek Lisesinden TUBİTAK Başarısı

Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğrencileri, tarımda yapay zeka projesi ile TÜBİTAK liselerarası proje yarışmasında Türkiye ikincisi oldu.

TÜBİTAK tarafından bu yıl 50.si düzenlenen yarışmada toplam 12 proje birincilik ödülüne; 24 proje ikincilik ödülüne ve 35 proje üçüncülük ödülüne layık bulundu. 36 projeye de teşvik ödülü verildi. Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Bölümü Öğretmeni Ahmet Bağbars gözetiminde ‘Tarimda Fe.Y.Z Fenotipleme ve Yapay Zeka’ projesi ile katılan lise öğrencileri Berat Koç Ve Doğan Çağatay , Türkiye ikincisi oldu.

Bu yıl final yarışmasına 63 ilden, 202 farklı okuldan toplam 369 proje sahibi öğrenci katıldı. Final yarışmasına katılan 220 projeden 107’si birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödüllerinden birini kazandı. Final yarışmasına katılan 369 öğrenciden 181’i ödül aldı. Final yarışmasında ödül alan proje sahibi öğrencilerin 27’si özel okulda, 19 tanesi bilim ve sanat merkezinde ve 48 tanesi de devlet okulunda kayıtlı olduğu belirtildi.

SIRADAKİ HABER:  Mescid-i Aksa'da ilk cuma namazı kılındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.